"Неприйнятно працювати в таких умовах". Ковальчук йде з Укренерго

26.02.2020, 09:54
Всеволод Ковальчук (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Всеволод Ковальчук оголосив, що з 26 лютого припиняє виконувати обов'язки голови правління НЕК "Укренерго". Про це він повідомив у Facebook.

Згідно з рішенням наглядової ради компанії, виконувати обов'язки голови правління до завершення конкурсу з відбору нового кандидата на цю посаду буде перший заступник голови правління Володимир Кудрицький.

За словами Ковальчука, звільнення було непростим для нього рішенням, до якого він йшов кілька місяців. Він заявив, що не підтримує поточну політику у галузі, а особливо "політизацію економічних процесів на ринку електроенергетики".

"Блокування діяльності стратегічних підприємств, порушення букви і духу міжнародних зобов'язань, бездіяльність, популізм і адміністративний тиск я зневажаю і вважаю для себе неприйнятним працювати в таких умовах", - написав він.

Ковальчук стверджує, що протягом тривалого часу робота Укренерго блокується "діями або бездіяльністю" Міненерго, у зв'язку з чим компанія, зокрема, була змушена захищати свої інтереси в судовому порядку. Також, за його словами, сертифікація Укренерго як незалежного оператора за європейськими стандартами відкладена на невизначений термін, оскільки необхідні зміни до законодавства так і не були ініційовані профільним міністерством.

Ковальчук додав, що рішення в сфері підтримки виробників електроенергії з відновлюваних джерел і виконання спеціальних обов'язків щодо забезпечення гарантованих цін для населення (ПСО) систематично спотворюють ринок електроенергії.

"Відсутність чіткої політики в сфері відновлюваної енергетики і створення нових генеруючих потужностей, систем акумуляції енергії тощо, створюють загрози для стабільного функціонування енергосистеми вже в найближчому майбутньому і зменшують інтерес іноземних інвесторів на користь локального великого бізнесу", - зазначив він.

Читайте також: Переговори бізнесу і влади щодо "зеленого" тарифу зайшли в глухий кут. Що далі: дефолт або суд

Читайте російською: Всеволод Ковальчук уходит из Укрэнерго

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю