RU

Всесвітній банк зафіксував відновлення української економіки

20.01.2011, 11:05
Всесвітній банк зафіксував відновлення української економіки - Фото
0fe29469af11de7eefe5cf18bd918aea.jpg

Всесвітній банк зафіксував відновлення української економіки

Українська економіка у 2011 році буде продовжувати своє відновлення. Про це йдеться у звіті Всесвітнього банку.

За даними радіо "Свобода", у документі зазначається, що темпи зростання залишаються вдвічі повільнішими, ніж були до кризи, а швидкість оздоровлення української економіки значно нижчий, ніж у країнах, що розвиваються.

Згідно із звітом, світова економіка рухається від посткризової фази видужання і поступового зміцнення до уповільненого, але все ж стабільного зростання. До того ж майже наполовину глобальному зростанню сприяють країни, що розвиваються, які у 2011 році, в середньому, збільшать свій внутрішній валовий продукт на 6%.

За словамим директора Всесвітнього банку у справах України, Білорусі і Молдови Мартіна Райзера, Україна збільшить свій ВВП лише на 4%, тоді як до кризи цей показник зростання становив 8%. Він зазначив, що якщо Україна не проведе структурних реформ своєї економіки, наслідки наступної кризи будуть ще гіршими.

Старший економіст Всесвітнього банку в Україні Пабло Сааведра нагадав, що вже у 2012 році світ чекає продовольча криза, яка приведе до різкого зростання цін на сільськогосподарську продукцію. За його словами, скасування Україною експортних обмежень дало б змогу збільшити темпи зростання ВВП у середньостроковій перспективі.

"Україна - одна з найбільших експортерів, зокрема, пшениці. Тому, в умовах зростання цін на продовольство, Україна матиме економічну вигоду. Проте, якщо економічна політика буде такою, як у 2010 році, коли експорт зерна був обмежений, то Україна ризикує втратити можливі вигоди. Але може отримати і прибутки, якщо торгова політика буде адекватною", - сказав економіст Всесвітнього банку.

Економічний експерт Віктор Лісицький вважає, що аграрний сектор України, який не реформувався десятиріччями, в умовах відсутності обмежень на експорт сільгосппродукції не зможе стати локомотивом національної економіки.

У свою чергу, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський вважає, що "Україна може стати істотним гравцем на ринку виробництва компонентів для біопалива".

Звіт Всесвітнього банку свідчить, що у 2010 році і в перспективі на 2011 рік зростання української економіки забезпечується відновленням у світі попиту на металопрокат і відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини