RU

ВРУ сьогодні може перевести держзакупівлі в ручний режим

06.05.2014, 12:53
ВРУ сьогодні може перевести держзакупівлі в ручний режим - Фото
d07d20f571bdd1f9be663fc1255ea393.jpg
Верховній Раді України пропонують перевести державні закупівлі в ручний режим у зв'язку з "особливими обставинами". Відповідний законопроект N4754 від 23 квітня 2014 року внесено до порядку денного сьогоднішнього засідання парламенту.

Автор законопроекту, народний депутат від фракції Батьківщина Андрій Іванчук пропонує, що функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах особливого періоду зумовлює необхідність встановлення, в тому числі, особливих процедур закупівель.

Як наголошується в пояснювальній записці законопроекту, 10 квітня 2014 року Верховна Рада прийняла нову редакцію Закону "Про здійснення державних закупівель", метою якого є вдосконалення законодавства у сфері державних закупівель, підвищення рівня прозорості та відкритості здійснення процедури державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері і т.д.

"Статтею 39 вищевказаного закону визначено умови застосування переговорної процедури закупівлі, в тому числі вичерпний перелік випадків застосування даної процедури. Зокрема, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі потреби у здійсненні закупівлі у зв'язку з виникненням особливих економічних чи соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів, а саме пов'язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а також наданням у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам", - сказано в тексті документа.

Автор законодавчої ініціативи підкреслює, що зазначена умова не охоплює всіх особливих обставин, при яких неможливо дотримання замовниками строків для проведення процедур конкурсних торгів.

"Наприклад, у зв'язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруженості в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Указом президента України від 17 березня 2014 № 303/2014 "Про часткову мобілізацію" оголошено про проведення мобілізації на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано- Франківської, Київської, Кіровоградської , Луганської, Львівської , Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва", - наголошується в пояснювальній записці.

При цьому згідно з частиною 4 статті 3 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" зміст мобілізації становить, зокрема, переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, а також адміністративно-територіальних одиниць Україна на роботу в умовах особливого періоду, пояснює автор документа.

Закон прийнято з правками (з голосу) від фракції УДАР, які обмежують проведення закупівель виключно силовими структурами.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини