RU

Євросоюз посилив бюджетну політику

02.03.2012, 11:17
Євросоюз посилив бюджетну політику - Фото
Фото: ЕРА
Керівники країн Європейського союзу, які беруть участь в саміті ЄС в Брюсселі, підписали в п'ятницю "Договір про стабільність, координацію й управління в економічному й валютному союзі".

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, підписи під так званим бюджетним пактом поставили голови держав і урядів 25 країн. Британія та Чехія відмовилися брати участь в цьому договорі.

"Підписання договору не тільки державами-членами єврозони, а 25 з нинішніх 27 держав-членів ЄС - це дуже важлива політична заява про те, що євро - валюта всього союзу. Не валюта декількох країн, а валюта союзу", - заявив на церемонії голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Нагадаємо, мета пакту - зобов'язати всі держави ЄС дотримуватися бюджетної дисципліни - структурний дефіцит бюджету країни не повинен перевищувати 0,5% номінального ВВП. Для країн з низьким рівнем держборгу він може бути збільшений до 1% ВВП. Борг всіх держав ЄС не повинен перевищувати 60% ВВП. Країни, держборг яких перевищує 60% ВВП (24 з 27 країн ЄС на сьогодні) зобов'язані знижувати його, як мінімум, на 5% на рік.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини