RU

Європа з 2013 року готова вільно торгувати з Україною

09.12.2010, 10:35

Європейська комісія вважає, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною може бути створена вже до 2013 року. Про це у Брюсселі заявив представник Єврокомісії, близький до перемовин про створення ЗСТ.

"Для створення глибокої і всебічної зони вільної торгівлі потрібна тільки ратифікація Європарламента і Верховної Ради України. Отже, ця угода зможе набути чинності у 2013 році", - сказав представник Єврокомісії, якого цитує УНІАН.

Він зазначив, що це - оптимістичний прогноз, який може здійснитися у випадку, якщо сторонам вдасться зберегти нинішній темп перемовного процесу.

За його словами, незважаючи на те, що угода про зону вільної торгівлі є частиною угоди про асоціацію, воно зможе набути чинності відразу після ратифікації угоди про асоціацію Європарламентом, не чекаючи ратифікації країнами-членами Європейського Союзу.

Представник Єврокомісії також зазначив, що європейська сторона стурбована ситуацією з бізнес-кліматом в Україні. "Необхідно вирішити проблеми митниці, корупції, захисту інвесторів", - зазначив чиновник.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали перемовини щодо угоди про асоціацію в 2007 році. На початку 2008 року сторони почали перемовини щодо угоди про зону вільної торгівлі, яка повинна стати частиною угоди про асоціацію. Україна і Євросоюз планують завершити перемовини про ЗСТ до літа 2011 року.

Інтеграція в ЄС: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини