RU

Європі знову не вистачає газу з Росії

07.02.2012, 07:06
Європі знову не вистачає газу з Росії - Фото
c249313f0933e25c1ae9f232e9fb90e8.jpg
Незважаючи на те, що російська держкомпанія Газпром збільшила поставки палива в західному напрямі в порівнянні з кінцем минулого тижня, споживачі з Європи продовжують відчувати нестачу російського газу.

Найважче доводиться Італії - там влада була змушена обмежити газопостачання деяких підприємств, щоб забезпечити опалення житлових будинків, передає Бі-бі-сі.

Італія 6 лютого одержала на п'яту частину менше російського палива, ніж звичайно; тим часом шторми продовжують затримувати прибуття в країну танкерів із зрідженим газом з Катару. При цьому, через незвичайно холодну погоду потреба Італії в газі сягнула історичного максимуму.

Дійшло до того, що італійський міністр у справах промисловості Коррадо Пассера назвав ситуацію критичною.

Проте італійська енергетична компанія Eni, зазначила, що запасів газу вистачить до середини тижня. Італія імпортує близько 90% свого газу, при цьому з РФ - близько 30%.

Раніше, 6 лютого, прес-секретар єврокомісара з енергетики Марлен Хольцнер заявила, що ситуація з поставками російського газу в Європу поліпшується.

Минулого тижня Росія була змушена знизити поставки газу до Європи через сильні морози і пов'язане з ними різке підвищення внутрішнього попиту на паливо.

Заступник голови правління компанії Газпром Олександр Медведєв припустив, що Україні в даний час відбирає газ, що поставляється з Росії, в значно більшому обсязі, ніж передбачено контрактом, що могло стати причиною того, що ряд європейських споживачів в останні дні відчули зменшення обсягу поставок газу з Росії . Однак, Нафтогаз Україна і українська влада запевняють, що не відбирають газ, призначений для ЄС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини