RU

Єврокомісія відреагувала на ультиматум Медведєва щодо ГТС України

21.03.2013, 16:52
Єврокомісія відреагувала на ультиматум Медведєва щодо ГТС України - Фото
da9d1203354d44cbb7e67708ea32fa61.jpg
У Європейській комісії дають зрозуміти, що заявлена Україні Російською Федерацією умова для створення консорціуму щодо української ГТС - вихід з Енергетичного співтовариства - поставить під загрозу суверенні інтереси України в енергетичній безпеці. Це випливає з коментаря ЄК, наданого на запит Інтерфакс-Україна.

"ЄС незмінно вірить, що це в суверенних інтересах України, щоб будь-яка угода відповідала зобов'язанням, які Україна взяла в рамках Енергетичного співтовариства", - стверджують у Європейській комісії.

При цьому в коментарі зазначається, що членство України в ЕС є інструментом співпраці для того, щоб "продовжувати роботу в напрямку економічної життєдіяльності, конкурентоспроможності, прозорості, стабільності та інтегрованого енергетичного ринку, що був би привабливий для необхідних інвестицій".

"Це також дозволяє захистити українську енергетичну безпеку від наслідків антиконкурентного енергетичного ринку, який залежить від одного головного зовнішнього постачальника, і робота по реверсним поставкам газу з ЄС в Україну є цьому яскравим прикладом", - пояснює свою позицію Єврокомісія.

У зв'язку з цим ЄК знову заявила про свою готовність "допомогти Україні порадою для того, щоб запобігти небажані наслідки будь-яких угод, які вона хоче укласти". "Договір про Енергетичне співтовариство є невід'ємною частиною всеохоплюючих відносин Україна-ЄС, і ми очікуємо, що Україна повністю буде відповідати цим правилам", - підкреслюється в коментарі.

Нагадаємо, раніше, прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що участь РФ у консорціумі з українською ГТС можлива при  відмові Києва від приєднання до енергетичних правил ЄС. "Альянс між Росією та Україною може бути тільки за умови виходу України з цілого ряду інститутів, що включають договір приєднання до Енергетичного союзу", - заявив російський прем'єр.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини