RU

Євро-2012: Україна витратила $5 млрд., Польща - $34 млрд.

28.05.2012, 12:43
Євро-2012: Україна витратила $5 млрд., Польща - $34 млрд. - Фото
Борис Колесніков
Підготовка до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року обійшлася Україні в п'ять мільярдів доларів. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр інфраструктури Борис Колесніков в інтерв'ю Комерсант-Україна.

"Операційні витрати України на проведення Євро склали $55 млн. Ці гроші витрачені разово й не будуть повернуті. Вони пішли на мовну підготовку персоналу, рекламну, інформаційну підтримку турніру. Загальна ж вартість підготовки до чемпіонату склала $5 млрд. Ці кошти переважно були спрямовані на будівництво аеропортів, доріг, підготовку транспортної інфраструктури. А Польща витратила на підготовку до чемпіонату $34 млрд. ", - сказав Колесніков.

Віце-прем'єр підкреслив, що Україна може повернути вкладені кошти. "Я думаю, на туризмі України запрацює в рази більше. Вважаю, мінімальна виручка складе $1,3-1,5 млрд. Нам би дуже хотілося, щоб український бізнес почав працювати на повну потужність. У приймаючих містах у нас багато ресторанів, кафе, готелів дуже високого рівня. І ви не забувайте, що в цілому чемпіонат - це дуже хороший промоушен для нашої країни. Що ж стосується інвестицій в аеропорти, то їх будували не тільки до Євро. Вони розраховані на 30-40 років, а експлуатація злітно-посадкових смуг - на 75 років. Це довгострокові вкладення ", - зазначив він.

За словами Колеснікова, експерти прогнозують, що за час проведення Євро-2012 Україну відвідають від 800 тисяч до 1,2 млн. туристів.

Досьє на Бориса Колеснікова

Спецпроект "Чемпіонат Європи з футболу 2012"

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини