ВР прийняла законопроект, що відкриває кордони для бізнесу

03.10.2019, 09:45
ВР прийняла законопроект, що відкриває кордони для бізнесу - Фото
Фото: dpsu.gov.ua

2 жовтня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №1048 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів".

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України, основна мета законопроекту - ввести в Україні дієвий інститут авторизованого економічного оператора (АЕО), аналогічний функціонуючому в Євросоюзі, і виконати зобов'язання України, передбачені Угодою про асоціацію з ЄС.

Концепція АЕО введена Всесвітньою митною організацією в 2005 році, коли були прийняті рамкові стандарти безпеки та спрощення процедур міжнародної торгівлі. Суть програми АЕО полягає у встановленні довірчих відносин між бізнесом і митницею.

Сьогодні програми АЕО вже реалізовані в 83 країнах світу, ще 19 країн її впроваджують, крім того, в світі вже укладені 78 угод про взаємне визнання АЕО. За даними ЄС, більше 80% всіх митних оформлень здійснюється підприємствами, які використовують інструменти програми АЕО.

У Мінфіні відзначають, АЕО - це нові для нашої держави, але абсолютно справедливі і прозорі правила взаємодії бізнесу і митниці. Тому прийнятий законопроект розширить можливості для майбутньої роботи реформованої Митної служби України. А співпраця з міжнародними партнерами підвищить ефективність роботи митних органів завдяки доступу до сучасних інструментів обміну інформацією та зменшить витрати часу на контрольні процедури в рамках АЕО.

"Статус АЕО відкриває українським підприємцям зелене світло в міжнародній торгівлі і підвищує конкурентоспроможність на зовнішньому і внутрішньому ринках", - написав у Facebook глава Митної служби Максим Нефьодов.

  • 17 липня Кабмін прийняв постанову, яка забезпечить тестове використання NCTS (Нова комп'ютеризована транзитна система).  Ця система повинна спростити митне оформлення деяких товарів.
  • 12 вересня ВР прийняла в цілому, а 23 вересня президент Володимир Зеленський підписав закон №1082 "Про режим спільного транзиту і введення національної електронної транзитної системи".  Закон покликаний спростити обмін митною інформацією з країнами ЄС і прискорити оформлення вантажів.
  • Євросоюз виділяє Україні на реформи податкової і митниці 29,5 млн євро.

Читайте російською: ВР приняла законопроект, открывающий границы для бизнеса

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектЧетыре финансовые ошибки бизнеса, которых можно избежать