RU

Впровадження другого рівня пенсійної системи - під загрозою

01.12.2011, 09:33
Впровадження другого рівня пенсійної системи - під загрозою - Фото
63579c5a3728dbb8c32ae3b02e315532.jpg
Дефіцит Пенсійного фонду за підсумками року складе 31 млрд.грн., заявили вчора в уряді, що робить неможливим виведення фонду на беззбитковий рівень до 2013 року. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "31 млрд.грн. став дефіцитним".

Як зазначає видання, вчора в уряді визнали неможливість швидко скоротити дефіцит Пенсійного фонду. "За підсумками поточного року ми вийдемо на дефіцит у розмірі 31 млрд.грн", - заявив глава ПФУ Борис Зайчук. Таким чином, ні зростання власних надходжень до ПФУ, про який фонд звітує щомісяця, ні початок реалізації пенсійної реформи не дозволили істотно знизити його дефіцит, який в минулому році склав рекордні 34 млрд.грн.

Спочатку бюджет ПФУ на поточний рік було зверстано з дефіцитом в 17,8 млрд.грн. Після прийняття закону "Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" Міністерство соціальної політики спрогнозувало "значне скорочення" дефіциту в 2012 році - до 6,5 млрд.грн. Вже в середині вересня відомство схвалило більш оптимістичний орієнтир в 2,2 млрд.грн., почавши пошук заходів, які здатні звести дефіцит ПФУ до нуля.

Першим в реалістичності цього плану засумнівався сам міністр. Сергій Тігіпко припустив, що в 2011 році "дефіцит збільшиться максимум до 21 млрд.грн., тобто на 3 млрд.грн.". Проте вже на початку листопада в розпорядженні видання опинилися дані Мінфіну, з яких випливало, що обсяг наданих ПФУ урядових позик до кінця року сягне 39,6 млрд.грн. - і це не рахуючи трансфертів з держбюджету в розмірі 54,8 млрд.грн.

Експерт Бюро економічних і соціальних технологій Олена Осинкіна пояснює збільшення дефіциту Пенсійного фонду зростанням виплат відповідно до судових рішень підвищених пенсій ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС та іншим категоріям громадян. Швидким рішенням проблеми може стати заморозка індексації пенсій, вважає провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. "Не індексувати або проводити індексацію так, щоб її темпи були повільнішими за зростання середньої зарплати. Тоді вийти на бездефіцитність можна за рік", - вважає вона. З початку року середня пенсія зросла на 6,86%, в 2012 році підвищення складе близько 10%.

Але прийняття цих заходів напередодні парламентських виборів у 2012 році малоймовірно, як і зниження спеціальних пенсій на законодавчому рівні. "Це дуже жорстокий варіант по відношенню до пенсіонерів", - попереджає Ткаченко.

У результаті зростання дефіциту ПФУ шанси на запуск системи накопичувального пенсійного забезпечення у 2013 році знижуються, але поки ці плани не коректувалися.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини