RU

"Вона – моя остання надія". НАБУ перехопило розмову топменеджера ДТЕК

16.12.2020, 14:21
Колаж: liga.net

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заявляє, що слідство у справі Роттердам+ зафіксувало факти, які можуть свідчити про вплив групи компаній – ініціатора введення цієї формули (ДТЕК Ріната Ахметова, – ред.) – на кадрові призначення у владі. Це один із ключових аргументів, який представники НАБУ озвучили в профільному комітеті Верховної Ради 5 грудня 2020 року.

Як повідомляє пресслужба Бюро, на думку слідства, після нових призначень кардинально змінилася позиція Міністерства енергетики в питанні відшкодування збитків, заподіяних державі за час дії формули Роттердам+.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Зокрема, детективи наводять фрагмент перехопленої розмови одного з топменеджерів групи ДТЕК з іноземною особою. У розмові йдеться про жінку-кандидатку в міністри енергетики (незабаром т.в.о. міністра стала Ольга Буславець, – ред.).

Для збільшення натисніть на картинку

У НАБУ підкреслили, що наполягають на заміні прокурора, але це рішення нібито саботує Офіс генпрокурора.

Ключові аргументи детективів НАБУ

– Слідство встановило, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, щоб воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, яку виробляли ТЕС цієї групи, витрати, які насправді не проводились, а саме – витрати на доставку і перевалку вітчизняного енергетичного вугілля в Україні із портів у Європі.

– НКРЕКП передбачила неіснуючі витрати у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації.

– Глава НКРЕКП до листопада 2015 року виступав проти збільшення тарифу на електроенергію, однак згодом став прихильником формули Роттердам+.

– НАБУ вважає закладені у вартість електричної енергії, виробленої з вугілля українського видобутку, транспортні витрати з транспортування вугілля з-за кордону, необгрунтованими.

– У розпорядженні слідства – наукові дослідження національних і іноземних фахівців, експертні висновки державних експертних установ і професійних приватних експертів. НАБУ заявляє, що вони свідчать про заподіяння майже 40 млрд грн збитків громадянам України.

– Згідно з висновками експертиз, домінуюча позиція компаній групи-ініціатора введення Роттердам+ на ринку вугілля (86% видобутку) і на ринку теплової генерації (70%) створює ризик диктату цін і непрозорості ціноутворення.

– У слідства є експертиза, яка підтверджує заподіяння мінімум 18,87 млрд грн збитків через формулу Роттердам+ у 2016-2017 роках. З цієї суми 14,3 млрд грн отримали приватні компанії-ініціатори введення формули.

У березні 2016 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила нову формулу визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації розраховувалася за формулою "вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну". Через дії формули компанія ДТЕК Ріната Ахметова і державне Центренерго стали продавати електроенергію дорожче. Формулу скасували 1 липня 2020 року у зв'язку з переходом України на новий ринок електроенергії.

Читайте також: Роттердам+: формула любові за 39 млрд грн

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини