"Вона – моя остання надія". НАБУ перехопило розмову топменеджера ДТЕК

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) заявляє, що слідство у справі Роттердам+ зафіксувало факти, які можуть свідчити про вплив групи компаній – ініціатора введення цієї формули (ДТЕК Ріната Ахметова, – ред.) – на кадрові призначення у владі. Це один із ключових аргументів, який представники НАБУ озвучили в профільному комітеті Верховної Ради 5 грудня 2020 року.
Як повідомляє пресслужба Бюро, на думку слідства, після нових призначень кардинально змінилася позиція Міністерства енергетики в питанні відшкодування збитків, заподіяних державі за час дії формули Роттердам+.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини
Зокрема, детективи наводять фрагмент перехопленої розмови одного з топменеджерів групи ДТЕК з іноземною особою. У розмові йдеться про жінку-кандидатку в міністри енергетики (незабаром т.в.о. міністра стала Ольга Буславець, – ред.).
Для збільшення натисніть на картинку
У НАБУ підкреслили, що наполягають на заміні прокурора, але це рішення нібито саботує Офіс генпрокурора.
Ключові аргументи детективів НАБУ
– Слідство встановило, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, щоб воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, яку виробляли ТЕС цієї групи, витрати, які насправді не проводились, а саме – витрати на доставку і перевалку вітчизняного енергетичного вугілля в Україні із портів у Європі.
– НКРЕКП передбачила неіснуючі витрати у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації.
– Глава НКРЕКП до листопада 2015 року виступав проти збільшення тарифу на електроенергію, однак згодом став прихильником формули Роттердам+.
– НАБУ вважає закладені у вартість електричної енергії, виробленої з вугілля українського видобутку, транспортні витрати з транспортування вугілля з-за кордону, необгрунтованими.
– У розпорядженні слідства – наукові дослідження національних і іноземних фахівців, експертні висновки державних експертних установ і професійних приватних експертів. НАБУ заявляє, що вони свідчать про заподіяння майже 40 млрд грн збитків громадянам України.
– Згідно з висновками експертиз, домінуюча позиція компаній групи-ініціатора введення Роттердам+ на ринку вугілля (86% видобутку) і на ринку теплової генерації (70%) створює ризик диктату цін і непрозорості ціноутворення.
– У слідства є експертиза, яка підтверджує заподіяння мінімум 18,87 млрд грн збитків через формулу Роттердам+ у 2016-2017 роках. З цієї суми 14,3 млрд грн отримали приватні компанії-ініціатори введення формули.
Читайте також: Роттердам+: формула любові за 39 млрд грн
- 12 серпня НАБУ заявило, що збитки від "Роттердам+" перевищують 39 млрд грн.
- 28 серпня Спеціальна антикорупційна прокуратура закрила справу "Роттердам+" через відсутність достовірних і вичерпних доказів збитковості формули.
- 28 жовтня ВАКС відновив справу щодо Роттердам+.
- 17 листопада один із позивачів у справі Роттердам+ відкликав свій позов. Водночас інша суддя ВАКС Оксана Олійник скасувала постанову прокурора САП про закриття справи Роттердам+ за позовом іншої особи.
- 10 грудня директор НАБУ Артем Ситник заявив, що справу щодо формули Роттердам+ зупинено через відсутність всіх необхідних доручень.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі