RU

Влада хоче штрафами стимулювати громадян до оплати послуг ЖКГ

16.12.2010, 12:55

Стягнення пені за невчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги стимулюватиме громадян платити своєчасно. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Віктор Тихонов, коментуючи окремі норми проекту Житлового кодексу.

"Хотів би звернути увагу на те, що сьогодні більшою мірою боржниками є ті, чий стан у десятки і сотні разів більше пенсійних виплат. Однак пенсіонери платять справно, а люди з достатком мають тисячні борги. На 1 листопада цього року заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг становила 10,5 млрд. грн. Переконаний, стягнення пені стимулюватиме до своєчасної оплати житлово-комунальних послуг", - цитує В.Тихонова його прес-служба.

Віце-прем'єр-міністр нагадав, що у листопаді 1996 року законом тимчасово заборонили стягнення з громадян пені за невчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги. Тоді, за його словами, такий крок був викликаний невиконанням державою зобов'язань з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій.

В.Тихонов наголосив, що зобов'язаний пересвідчитися особисто у наявності основ для критики з боку громадських організацій на адресу проекту Житлового кодексу. "Кажуть, диму без вогню не буває. Чи так це насправді у випадку з проектом Житлового кодексу - проінформую пізніше. Якраз зараз вивчаю усі ті критичні зауваження, але скажу, що вдячний громадськості за активну позицію і переконаний - спільно ми знайдемо оптимальне рішення. Житловий кодекс повинен пройти своєрідну рентгеноскопію, яка покаже його слабкі місця і визначить ступінь його життєздатності", - сказав Віце-прем'єр.

Нагадаємо, проект Житлового кодексу передбачає введення пені з боржників з оплати послуг ЖКГ у розмірі 0,1% від оплачуваної суми.

Віктор Тихонов: біографія та добірка новин>>>
ЖКГ, побутові послуги: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини