RU

Військові витратили 580 млн на IT-систему, що виявилася непотрібною – Bihus.Info

16.03.2021, 18:33
Військові витратили 580 млн на IT-систему, що виявилася непотрібною – Bihus.Info - Фото
Фото: depositphotos.com

У 2016 році українські військові замовили систему управління армією, розробка якої обійшлася в 580 млн гривень, але недавній аудит показав, що в системі є безліч проблем, через що її і зовсім можуть не ввести,  йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Згідно з контрактом, ТОВ "Еверест" мав виконати дослідно-конструкторську роботу "ДЗВІН-АС", суть якої полягала в створенні автоматизованої системи центру оперативного управління Збройними силами України. У підсумку, компанія повинна була написати спеціальний військовий софт та обладнати кілька пунктів управління (штабів і машин) необхідною технікою.

"ДЗВІН" мав забезпечувати автоматизований збір і оброблення інформації, оперативний обмін даними, оперативне прийняття рішень і виконання завдань, роботу з цифровою картою, захист контурів безпеки, мати сумісність із програмами НАТО та багато іншого.

Робота над проєктом тривала 4 роки, за цей час кошторис зростав, адже замовник із підрядником постійно змінювали план та обсяг робіт. Як приклад, Bihus.Info приводить збільшення вартості проєкту на 115 млн гривень (20% загальної вартості), які пішли тільки на 12 правок техзавдання.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Влітку 2020 року, за кілька місяців до здачі проєкту, СБУ ініціювало проведення аудиторської перевірки, спочатку фінансовий, а потім, восени – комплексний аудит щодо проєкту загалом. Аудит показав, що софт не відповідає поставленому завданню, тому подальше використання проєкту "ДЗВІН-АС" може бути недоцільним.

Перевірка показала численні недоліки: одна з програм, котру ТОВ "Еверест" купив за 15 млн гривень у підрядника за підсумком просто не використовується, ще одна програма не пройшла спецперевірку на предмет захисту даних, а інформація всередині системи просто не передається адресату – її потрібно копіювати на флешку і переносити на інший сервер, що погіршує параметри оперативності.

Коли терміни здачі проєкту підійшли до фіналу в Комісії з приймання знайшли безліч недоліків і відмовилися підписувати протокол, через що і зірвався процес приймання програми. Компанія "Еверест" подала в суд із вимогою прийняти роботу.

У Генштабі запит журналістів про коментарі проігнорували, а в "Еверест" заперечують усі факти недоліків.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини