RU

Вітренко запропонував Коломойському створити нафтового гіганта

29.04.2021, 22:07
Вітренко запропонував Коломойському створити нафтового гіганта - Фото
Юрій Вітренко (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Новий глава  НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко запропонував Ігорю Коломойському об'єднати  Укрнафту й Укртатнафту (Кременчуцький НПЗ) в одну вертикально-інтегровану компанію, де у держави буде контрольний пакет акцій. Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

На думку Вітренка, в об'єднанні Укрнафти й Укртатнафти є економічна доцільність. Це дозволить вибудувати вертикальну інтеграцію і виробничий ланцюжок: видобуток нафти і переробка.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net – тут тільки те, про що ви не можете не знати

Він також зазначив, що чинна влада, включно і  президент Володимир Зеленський, на відміну від попередьої, не сприймає управління і контроль над державними активами з боку олігархів.

Читайте також:  Коболєв іде, Вітренко повертається. Чому Зеленський змінив главу Нафтогазу. Розбір

"Так ось, виникає питання: а, можливо, держава повинна об'єднати видобуток і переробку в цю вертикальну інтеграцію? Можливо, пан Коломойський (вважається співвласником обох компаній – ред.) задовольниться статусом міноритарного акціонера, і просто буде отримувати дивіденди від цієї вертикальної інтеграції, не впливаючи, не контролюючи ці активи?" – сказав топменеджер в інтерв'ю агентству.

У зв'язку з цим Вітренко не виключив, що Нафтогаз може відмовитися від ідеї вийти з Укрнафти і розділити активи компанії з міноритарними акціонерами.

"Загальний лейтмотив полягає в тому, щоб не поступатися чимось пану Коломойському, а навпаки займати більш жорстку позицію до всіх олігархів, зокрема, до Коломойського щодо тієї ж Укрнафти й Укртатнафти. І таким шляхом забезпечувати як економічну ефективність активів, так і національні інтереси", – резюмував він.

Укрнафта й Укртатнафта – найбільші в Україні добувач нафти і виробник нафтопродуктів. Нафтогазу належить 51% акцій в Укрнафті та 43,05% в Укртатнафті. Інший акціонер компаній – неформальна група Приват Ігоря Коломойського і  Геннадія Боголюбова, якій належить близько 40% в Укрнафті і близько 28% в Укртатнафті. Ще 28% акцій Укртатнафти володіє бізнесмен Олександр Ярославський.
  • Уперше про плани Нафтогазу вийти з Укрнафти і розділити її активи між акціонерами стало відомо ще в серпні 2018 року. Тоді глава Нафтогазу  Андрій Коболєв повідомив в одному з інтерв'ю про переговори з міноритаріями про поділ Укрнафти на газовий і нафтові блоки. НАК планував отримати 60-70% усіх газових і частину нафтових активів Укрнафти.
  • У лютому 2021 року, після того, як Верховна Рада затвердила схему погашення 30 мрлд грн податкового боргу Укрнафти, між її акціонерами почався новий етап переговорів про розподіл. Як розповідав в інтерв'ю  НВ глава Нафтогазу Андрій Коболєв, діалог між мажоритарними і міноритарними акціонерами Укрнафти відбувається на двох рівнях. На одному з них глава НАКу нібито спілкується безпосередньо з бізнесменом Ігорем Коломойським. Попередній дедлайн  завершення переговорів – кінець травня.
  • 28 квітня, Кабмін розпустив наглядову раду, звільнив главу правління Нафтогазу  Андрія Коболєва і призначив на його місце Юрія Вітренка.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net - тільки головне у вашій пошті

Богдан Заика
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини