"Витік інформації". У Нафтогазі, нарешті, відповіли на скандальний звіт Держаудитслужби

Фінансова звітність НАК "Нафтогаз України" не суперечить законодавству України та міжнародним стандартам фінансової звітності (МСФЗ). Таку заяву оприлюднив комітет з питань аудиту та ризиків наглядової ради Нафтогазу щодо висновків Державної аудиторської служби за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності компанії за період з 01.10.2018 до 31.12.2019.
У повідомленні наголошується, що нещодавно стався витік інформації щодо висновків Держаудитслужби за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Нафтогазу в ЗМІ.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини
У зв'язку з цим комітет надав коментарі за трьома аспектами, висвітленими у ЗМІ:
1. Нарахування резерву сумнівних боргів. Нарахування групою Нафтогаз резерву під очікувані кредитні збитки (резерв сумнівних боргів) відповідає МСФЗ 9 "Фінансові інструменти", який група застосовує з 1 січня 2018 року. Незалежний аудитор Deloitte надав висновок і звіт з огляду проміжної фінансової звітності, які є в публічному доступі. Стверджувалося, що такий резерв може нараховуватися тільки за умови затвердження фінансових планів Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ). На жаль, КМУ не прийняв рішення щодо фінансового плану Нафтогазу на 2018 рік. Коріння проблеми, звичайно, в тому, що деякі споживачі не сплачують за поставлений нами газ. Якби ці споживачі розрахувалися за газ, Нафтогаз зробив би великі відрахування до державного бюджету.
2. Відображення штрафів, пені та неустойки. Нараховані штрафи, пеня та неустойка відображаються після отримання грошових коштів Компанією. Дебіторська заборгованість за розрахунками зі сплати штрафів, пені та неустойки не відповідає визначенню термінів "актив" і "дохід", наведеним у Концепції фінансової звітності. Незалежним аудитором Deloitte було надано висновок і звіт з огляду проміжної фінансової звітності, що оприлюднені на веб-сайті компанії.
3. Своєчасна виплата дивідендів. Згідно з українським законодавством, Компанія перерахувала до державного бюджету України дивіденди в розмірі 30% чистого прибутку до 30 червня 2019 року. У зв'язку з несвоєчасним оприлюдненням постанови КМУ про відрахування 90% чистого прибутку на виплату дивідендів додаткова виплата дивідендів відбулася після визначеної законом дати.
"Нафтогаз є прозорою компанією, яка прагне звітувати про свою діяльність, керуючись найкращими міжнародними практиками", – підсумували в наглядовій раді компанії.
- 6 жовтня видання Економічна правда повідомило, що результати аудиту Нафтогазу Держаудитслужбою показали порушення в роботі компанії, які нібито призвели до збитків у 75 млрд грн. У Нафтогазі заявили, що стурбовані висновками Держаудитслужби. Того ж деня у Держаудитслужбі заявили, що не підтверджують інформацію, оприлюднену в ЗМІ, оскільки вона "є суб'єктивною думкою автора і не відповідає дійсності".
- 7 жовтня фінансовий директор Нафтогазу Петер Стефанус ван Дрил заявив, що Нафтогаз регулярно сплачує всі податки і дивіденди державі.
- 8 жовтня стало відомо, що СБУ розпочала перевірку за результатами аудиту Нафтогазу.
- 9 жовтня ЕП опублікувала документ, в якому Держаудитслужба в листі до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля підтвердила, що фінансові порушення Нафтогазу призвели до багатомільярдних втрат держбюджету. В цей же день стало відомо, що проти керівництва Нафтогазу відкрили кримінальну справу.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе
Комментарі