RU

"Витік інформації". У Нафтогазі, нарешті, відповіли на скандальний звіт Держаудитслужби

16.10.2020, 14:59
Нафтогаз (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Фінансова звітність НАК "Нафтогаз України" не суперечить законодавству України та міжнародним стандартам фінансової звітності (МСФЗ). Таку заяву оприлюднив комітет з питань аудиту та ризиків наглядової ради Нафтогазу щодо висновків Державної аудиторської служби за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності компанії за період з 01.10.2018 до 31.12.2019.

У повідомленні наголошується, що нещодавно стався витік інформації щодо висновків Держаудитслужби за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Нафтогазу в ЗМІ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У зв'язку з цим комітет надав коментарі за трьома аспектами, висвітленими у ЗМІ:

1. Нарахування резерву сумнівних боргів. Нарахування групою Нафтогаз резерву під очікувані кредитні збитки (резерв сумнівних боргів) відповідає МСФЗ 9 "Фінансові інструменти", який група застосовує з 1 січня 2018 року. Незалежний аудитор Deloitte надав висновок і звіт з огляду проміжної фінансової звітності, які є в публічному доступі. Стверджувалося, що такий резерв може нараховуватися тільки за умови затвердження фінансових планів Кабінетом Міністрів України (далі – КМУ). На жаль, КМУ не прийняв рішення щодо фінансового плану Нафтогазу на 2018 рік. Коріння проблеми, звичайно, в тому, що деякі споживачі не сплачують за поставлений нами газ. Якби ці споживачі розрахувалися за газ, Нафтогаз зробив би великі відрахування до державного бюджету.

2. Відображення штрафів, пені та неустойки. Нараховані штрафи, пеня та неустойка відображаються після отримання грошових коштів Компанією. Дебіторська заборгованість за розрахунками зі сплати штрафів, пені та неустойки не відповідає визначенню термінів "актив" і "дохід", наведеним у Концепції фінансової звітності. Незалежним аудитором Deloitte було надано висновок і звіт з огляду проміжної фінансової звітності, що оприлюднені на веб-сайті компанії.

3. Своєчасна виплата дивідендів. Згідно з українським законодавством, Компанія перерахувала до державного бюджету України дивіденди в розмірі 30% чистого прибутку до 30 червня 2019 року. У зв'язку з несвоєчасним оприлюдненням постанови КМУ про відрахування 90% чистого прибутку на виплату дивідендів додаткова виплата дивідендів відбулася після визначеної законом дати.

"Нафтогаз є прозорою компанією, яка прагне звітувати про свою діяльність, керуючись найкращими міжнародними практиками", – підсумували в наглядовій раді компанії. 

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини