RU

"Вишка Бойка" прибула до Криму

11.05.2012, 09:13
Фото: blackseagas.com
Вчора, 10 травня, буксири-суду завершили буксирування самопідйомної плавучої бурової установки "Петро Годованець" з турецького порту Гіресун на базу буріння та облаштування ДАТ Чорноморнафтогаз у кримського селища Чорноморське.

Як повідомляє прес-служба компанії, СПБУ завели в акваторію бази буріння і облаштування, а в даний момент завершена її постановка біля причалу шляхом задавлювання опорних колон - її перехід з плаваючого в стояче положення. Буксирування тривало п'ять діб по маршруту загальною довжиною 408 миль.

Доставка вишки на базу буріння та облаштування в бухті Ярилгач пройшла з випередженням графіка на кілька тижнів. Тому й роботу на шельфі Чорного моря "Петро Годованець" почне раніше запланованого терміну - на початку червня, відзначають в компанії.

З можливостями й роботою двох нових високотехнологічних самопідйомних плавучих бурових установок Чорноморнафтогаз безпосередньо пов'язує плани по значному збільшенню видобутку природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів і зниження залежності України від імпортних енергоносіїв. СПБУ будуть найсучаснішими в Чорному морі з усіх діючих як за технічними параметрами, так і забезпеченню екологічної безпеки, захисту охорони праці.

Друга закуплена Чорноморнафтогазом СПБУ заступить на вахту в Чорне море в наступному році. Зараз добігають кінця роботи з її будівництва.

За програмою розвитку підприємства, до 2015 року Чорноморнафтогаз освоїть сім нових родовищ, добудує два діючих і виведе річний видобуток природного газу на рівень 3 млрд. кубометрів.

У березні минулого року через британську компанію-посередника Highway Investment Processing LLP ДАТ Чорноморнафтогаз придбало бурову установку за $400 млн., хоча завод-виробник з Сінгапуру продав її за ціною близько $250 млн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини