RU

"Вишка Бойка" пробурила першу свердловину

04.07.2012, 15:00
Фото: blackseagas.com
На початку липня самопідйомна бурова установка "Петро Годованець" завершила буріння свердловини № 11 глибиною 1170 м і початку роботи на свердловині № 21 на Одеському газовому родовищі. Про це повідомляє прес-служба НАК Нафтогаз України.

На цьому родовищі СПБУ "Петро Годованець" розконсервує одну й пробурить п'ять експлуатаційних свердловин.

Разом з цим, Чорноморнафтогаз виконує роботи з підготовки Одеського родовища до введення в експлуатацію: проводиться монтаж технологічного і експлуатаційного обладнання на блок-кондуктора (БК-1) та виготовлення трубних секцій підводного газопроводу на власній базі буріння і облаштування. Підводний газопровід загальною довжиною 87 км з'єднає Одеське родовище з існуючим газопроводом, по якому видобувається газ подаватиметься на берег. Безпосередня прокладка газопроводу почнеться в липні і буде проводитися за допомогою нової трубоукладальної баржі.

У Нафтогазі нагадують, що продовження облаштування Одеського і Безіменного родовищ з використанням двох сучасних СПБУ дозволить вже в 2013 році видобути з родовищ понад 600 мільйонів кубометрів, а з 2014 року - вийти на рівень річного видобутку понад мільярд кубометрів природного газу.

Одеське і Безіменне газові родовища були відкриті в 1988 році. Однак через відсутність коштів роботи були припинені. Відкриття нового продуктивного горизонту на Одеському родовищі дозволили збільшити сумарні запаси обох родовищ до 22 млрд. кубометрів природного газу, прогнозують у компанії.

Нагадаємо, перша з двох придбаних Чорноморнафтогаз в минулому році СПБУ - "Петро Годованець" - названа на честь піонера нафтогазорозвідки на шельфі Чорного моря Петра Петровича Годованця, який брав участь у відкритті всіх великих родовищ на чорноморському і азовському шельфі.

Як відомо, з новими самопідіймальними плавучими буровими установками Чорноморнафтогаз пов'язує плани по значному збільшенню видобутку природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів і зниження залежності України від імпортних енергоносіїв. Якщо СПБУ "Петро Годованець" приступила до робіт на шельфі Чорного моря 1 червня, то друга закуплена СПБУ заступить на вахту в наступному році.

Дві морські бурові установки в минулому році Чорноморнафтогаз придбав на тендері за ціною $400 млн. кожна. У першому тендері Чорноморнафтогазу взяли участь тільки дві пов'язані між собою фірми. Повідомлялося, що ціна установки виявилася на $150 млн. вищою, ніж у виробника. У другому тендері взяли участь три посередника. За наявними даними, ринкова ціна другої установки також коливається близько $200 млн. Переможцем виявилася Ризька судноверф з ціною близько $400 млн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини