RU

Вище за Ізраїль і Росію: Україна піднялася в глобальному рейтингу сталого розвитку ООН

15.06.2021, 15:05
Вище за Ізраїль і Росію: Україна піднялася в глобальному рейтингу сталого розвитку ООН - Фото
Depositphotos_сталий розвиток

Україна піднялася на дев'ять позицій і зайняла 36 місце серед 165 країн у щорічному рейтингу сталого розвитку, що публікується ООН і Фондом Bertelsmann. Дані рейтингу опубліковані на офіційному сайті організації.

Прогрес України відзначений у досягненні десяти з 17 цілей, що визначають сталий розвиток країни в економічній, соціальній та екологічній сферах. У жодній із базових цілей Україна не погіршила свої позиції. Найбільший прогрес Україна показала в досягненні мети "повсюдної ліквідації бідності у всіх її формах".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У рейтингу Україна випередила такі країни, як Ізраїль (38-е місце), Греція (37), Люксембург (42), Росія (46).

До п'ятірки країн із питань сталого розвитку увійшли: Фінляндія, Швеція, Данія, Німеччина та Бельгія.

Автори дослідження відзначають, що вперше з 2015 року середній глобальний показник індексу виявився нижчим за показник попереднього року.

"Зниження обумовлено зростанням рівня бідності та безробіття після спалаху пандемії COVID-19. Поки панує пандемія, не може бути сталого розвитку та економічного підйому", – йдеться в звіті.

 

Індекс цілей сталого розвитку – набір із 17 взаємопов'язаних цілей, що складаються з близько 100 критеріїв, розроблених у 2015 році Генеральною асамблеєю ООН як "плану досягнення кращого і більш сталого майбутнього для всіх". Ці цілі були названі в резолюції Генасамблеї "Порядком денним на період до 2030" року, і вони замінили собою Цілі розвитку тисячоліття. Показник країни відображає наскільки, в процентному співвідношенні, вона не досягла тієї чи іншої мети. Україна досягла 100% за такими критеріями, як "грамотність населення", "співвідношення чоловіків і жінок за кількістю років навчання", "доступ до електрики". ООН збирає дані для індексу на основі офіційних статистичних показників країн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини