RU

Вирок Тимошенко не наближає Україну до дешевого газу, - віце-спікер Держдуми

11.10.2011, 16:50

Вирок екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко не дає Києву жодних аргументів в дискусіях з Росією по газу. Про це віце-спікер Держдуми РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв сказав журналістам у Москві.

Як повідомляє УНІАН, Язєв зазначив, що винесений вирок є "несподівано суворим і незвичним". "З іншого боку, це рішення в жодній мірі не може бути аргументом в наших дискусіях по ціні газу", - наголосив Язєв.

"На мій погляд, контракт справедливий, абсолютно обґрунтований економічно і концептуально, його треба виконувати. Жодних підстав для його перегляду немає, з моєї точки зору", - зазначив він.

З його слів, в цьому випадку мова йде про "внутрішньополітичні та внутрішньосудові справи України", в які він "в жодній мірі не має намір втручатися, оскільки це справи суверенної держави".

"Але якщо говорити про російсько-українську газову співпрацю, то це (вирок) не може бути якимось аргументом в наших дискусіях на користь України", - підтвердив він.

З його слів, влада України намагатиметься використати це рішення в переговорах з Москвою.

"Звичайно, сказавши "а", можливо, українська сторона буде говорити і "б": раз засудили за неправильні договори - давайте їх переглядати", - додав він.

При цьому він висловив думку, що це рішення ускладнить відносини України з ЄС.

"Наскільки я знаю, Євросоюз схильний розглядати це як політичну розправу, тому для України, яка вступила і в енергетичне співтовариство, і бере участь в євроінтеграційних процесах, напевно, це ускладнить переговорну позицію", - вважає Язєв.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини