RU

Виробництво атомної енергії в Україні впало до історичного мінімуму

27.05.2020, 12:56
Виробництво атомної енергії в Україні впало до історичного мінімуму - Фото
Хмельницька АЕС (Фото: прес-служба Енергоатому)

На 27 травня в Україні спостерігаються безпрецедентні обмеження виробництва атомної енергії. Про це повідомив т.в.о. президента НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в Facebook.

"Сьогодні обмеження, накладені на нас державою у виробництві електроенергії, впали до історичного мінімуму - 6630 МВт з 9490 МВт, що є в наявності", - написав він.

За словами Котіна, це навряд чи сприятиме вирішенню фінансових проблем компанії і стабільності енергетичного ринку країни.

За даними Енергоатому, 27 травня на атомних станціях України в роботі знаходяться 10 з 15 енергоблоків.

Поки ми змушені працювати в обмеженому режимі. З одного боку, ми обмежені у вході на ринок, а з іншого - нам серйозно урізали обсяги виробленої електроенергії ", - сказав глава "Енергоатому" раніше в коментарі Інтерфакс-Україна, додавши: це означає, що вихід з кризи здійснюється за рахунок атомної генерації.

Котін також назвав дискримінаційною по відношенню до атомної галузі існуючу схему роботи на енергоринку й висловився на підтримку переходу на фінансовий механізм ПСО.

  • Через балансові обмеження в енергосистемі Енергоатом змушений обмежувати навантаження енергоблоків. Введення балансових обмежень пов'язане з падінням споживання електроенергії через карантин і збільшенням більш ніж в два рази виробництва електроенергії вітрових і сонячних електростанцій.
  • 29 квітня Міненерго переглянуло прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік через енергетичну кризу в країні. Документ передбачає зниження виробництва електроенергії на всіх видах генерації, крім ТЕЦ і ВДЕ, більшістю з яких володіє ДТЕК ДТЕК Ріната Ахметова. Оновлений прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік передбачає, що вироблення електроенергії держкомпанії Енергоатом буде скорочено в два рази: три енергоблоки АЕС будуть виведені в резерв, а виробництво ще семи - обмежено.
  • 20 травня Кабінет міністрів дозволив Енергоатому проводити спеціальні сесії з продажу частини виробленої на атомних станціях електроенергії за двосторонніми договорами.
  • Енергоатом має намір в червні повернутися до поставок ДП "Гарантований покупець" електроенергії в рамках спеціальних зобов'язань в повному обсязі, знявши обмеження в продажу "Гарантованому покупцеві", введені в лютому.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини