RU

Виплата пенсій в ОРДЛО. ЄСПЛ прийняв рішення на користь України

20.11.2020, 15:17
Виплата пенсій в ОРДЛО. ЄСПЛ прийняв рішення на користь України - Фото
Європейс ький суд з прав людини (Фото: depositphotos.com)

Європейський суд з прав людини прийняв рішення на користь Кабінету міністрів України в справі про припинення виплат пенсій на території ОРДЛО. Про це в Facebook написав заступник міністра юстиції і уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина.

Йдеться про позов жителів Луганська, які оскаржували п.2 постанови Кабінету міністрів №595 від 7 листопада 2014 року. Цією постановою припинялася виплата пенсій і соцвиплат особам, які проживають на непідконтрольній Україні території. Заявники вимагали визнати положення незаконним і поновлення виплати пенсій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"ЄСПЛ визнав заяву неприйнятною, такою, яка явно необгрунтована. Він (суд, – ред.) посилався на рішення судів у другій справі, ініційованій заявниками, якими їм (заявникам, – ред.) було відмовлено в скарзі про незаконну бездіяльність", – написав Ліщина.

До цього адміністративні суди трьох інстанцій частково задовольнили позов жителів ОРДЛО про виплату пенсій. Суди визнали, що в п.2 постанови №595 Кабмін перевищив свої повноваження. Однак суди відмовили у вимозі відновити виплати пенсій, тому що позивачі звернулися до неналежних відповідачів.

"Суд приймає аргумент уряду про те, що держава не могла бути зобов'язана виконувати рішення шляхом дій, які не були чітко позначені судом при прийнятті рішень. Заявники могли і повинні були звернутися з окремими позовами проти неналежних відповідачів про відстоювання своїх прав", – йдеться в рішенні суду.

Після російського вторгнення в Україну в 2014 році Кабмін затвердив постанову №595, якою припинялася виплата пенсій людям з територій, які контролюють окупанти. Для отримання пенсії люди з ОРДЛО повинні мати і підтверджувати статус переселенця. Для отримання пенсій ці люди повинні їздити на підконтрольну Україні територію.
  • 13 лютого 2018 року Європейський суд з прав людини відмовив сімом жителям Донецька в позові проти Кабміну через припинення виплати пенсій на окупованій території. Згідно з рішенням суду, Україна не несе відповідальність за те, що відбувається на окупованій території.
  • У січні 2020 року голова українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що питання виплати пенсій в ОРДЛО може бути вирішене тільки в контексті деокупації цих територій.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини