RU

НБУ може втратити кошти банків-банкрутів: Рада підтримала проект Дубінського

16.06.2020, 15:57
НБУ може втратити кошти банків-банкрутів: Рада підтримала проект Дубінського - Фото
Олександр Дубінський (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада прийняла за основу законопроект №2459 про віднесення вимог Національного банку (НБУ) щодо операцій рефінансування з неплатоспроможними банками до п'ятої черги кредиторів.

Ініціатор законопроекту - депутат від Слуги народу Олександр Дубінський, якого пов'язують з  Ігорем Коломойським.

"За" документ проголосували 264 депутата: 195 від Слуги народу, 21 від ОПЗЖ, 19 від Батьківщини, 15 із групи партії "За майбутнє", 14 - позафракційних. Жодного голосу не дали фракції  Євросолідарність і Голос, а також депутатська група "Довіра".

Як пише Finbalance, на даний момент НБУ може позачергово стягнути застави збанкрутілого банку, якому було видано рефінансування під ці застави.

"Депутати ж вирішили позбавити НБУ права забезпеченого кредитора та продавати заставні банківські активи в інтересах інших кредиторів, відповідно до черговості, передбаченої законом про систему гарантування вкладів фізосіб, де в третій черзі перебуває ФГВФО (Фонд гарантування - ред.), у четвертій - фізособи з депозитами на суму понад 200 000 грн", - йдеться в дописі.

Новий порядок, у разі прийняття закону в другому читанні, буде застосовуватися до банків, які на 1 січня 2019 вже віднесено до категорії неплатоспроможних та процедура ліквідації яких не завершена. Тобто, до збанкрутілих із 2015 року, включно з Дельта БанкНадраVAB.

Таку норму пропонують зробити тимчасовою. Вона втратить дію, коли всі банки-банкрути буде ліквідовано або всі їхні кредити рефінансування буде повернуто.

На думку Дубінського, позбавлення НБУ права забезпеченого кредитора "сприятиме відновленню довіри до НБУ та банківської системи в цілому", а також виконанню неплатоспроможними банками своїх фінансових зобов'язань перед кредиторами.

Цей законопроект депутат вніс у Раду ще в листопаді 2019 року, але поставили його на голосування тільки зараз.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини