Відсоткові ставки за депозитами почали знижуватися. Огляд ринку

27.04.2020, 12:32
Відсоткові ставки за депозитами почали знижуватися. Огляд ринку - Фото
Фото: depositphotos.com

За підсумками минулого тижня середні відсоткові ставки знизилися для гривневих депозитів. Про це свідчить огляд актуальних депозитних програм у банках України, проведений LIGA.net (дані на 26.04.2020). Нагадаємо, з початком карантину відзначалася тенденція підвищення ставок. Валютні вклади не зазнали істотних змін. Знизив ставки за депозитами банк Конкорд. Банк Юнекс підвищив відсотки для валютних заощаджень терміном понад рік.

Середні ставки за депозитами в гривні

Банківські заощадження на терміни від півроку і більше року синхронно знизили прибутковість на 0,05 п.п. до 11,38% і до 10,9% річних відповідно. Депозити на період від 3 місяців до півроку подешевшали на 0,03 п.п. і пропонують 11,23% річних. На колишньому рівні залишилися середні ставки для вкладів на терміни до місяця (9,04%) і від місяця до трьох (9,36%). Прибутковість безстрокових заощаджень становить 6,59% річних.

Середні ставки за депозитами в доларах

Вклади терміном понад рік підвищили середню ставку на 0,01 п.п. до 2,0% річних. Решта періодів не змінили прибутковість. Вартість внесків для періодів від півроку до року становить 1,56%, а на періоди від 3 до 6 місяців - 1,26% річних. Вклади на термін від місяця до 3 пропонують 1,0% річних. Депозити періодом менше місяця дають прибутковість 2,05% річних. Середня ставка для безстрокових заощаджень становить 0,42% річних.

Середні ставки за депозитами в євро

Депозити в євро також підвищили вартість тільки для періодів понад рік (на 0,02 п.п. до 1,24% річних). Решта періодів не змінилися і пропонують такі ж відсотки, що і раніше: безстрокові заощадження - 0,30% річних, депозити на термін до місяця - 2,16% річних. Прибутковість вкладів періодом від місяця до 3 становить - 0,85% річних, а від 3 до 6 - 0,82% річних. Середня ставка для вкладів строком від півроку - 1,11 % річних.

В огляді досліджувалися кредитні програми наступних банків: КредіАгріколь, БАНК ВОСТОК, OTП Банк, Універсал Банк, Альфа Банк, Акордбанк, АП БАНК, БТА Банк, Індустріалбанк, Конкорд, Місто Банк, МТБ, Мегабанк, Ощадбанк, Перший інвестиційний банк, Південний, Піреус, Правекс-Банк, ПриватБанк, ПроКредит Банк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк, УкрСиббанк, Укрексімбанк, Юнекс.

Читайте російською: Процентные ставки по депозитам начали снижаться. Обзор рынка

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского