Відсотки за депозитами продовжують знижуватися. Огляд ринку

25.05.2020, 11:16
Відсотки за депозитами продовжують знижуватися. Огляд ринку - Фото
Фото: прес-центр НБУ/flickr

Ми регулярно проводимо аналіз відсоткових ставок за депозитами в українських банках. Які зміни відбулися за останні два тижні, подано в огляді

Протягом минулих двох тижнів ставки за депозитами знизилися. Найпомітніше опустилася прибутковість за гривневими вкладами. Про це свідчить огляд актуальних депозитних програм у банках України, проведений LIGA.net (дані на 23.05.2020). Знизили ставки КредіАгрікольБанк, Універсал Банк, Індустріалбанк, Південний, ПУМБ, Приват, ПроКредитБанк, Райффайзен Банк Аваль.

Середні ставки за депозитами в гривні

Гривневі вклади істотніше опустили середні депозитні ставки. Синхронно знизилася прибутковість для термінів понад півроку і понад рік (на 0,22 п.п. до 10,63% і до 10,29% річних відповідно). Депозити на період від 3 місяців до півроку подешевшали на 0,20 п.п. і пропонують 10,49% річних. Середня ставка для періодів від місяця до трьох впала на 0,18 п.п. і становить 8,78% річних. Вклади терміном до місяця не зазнали змін і надають 8,8% річних. А прибутковість безстрокових заощаджень зросла на 0,24 п.п. до 6,72% річних.

Середні ставки за депозитами в доларах

Вклади в доларах менш помітно знизили відсоткові ставки. Максимально втратили терміни від півроку до року - 0,5п.п., пропонують 1,54% річних. Синхронно опустилася прибутковість депозитів на термін понад три місяці і понад рік (на 0,03 п.п. до 1,20% і до 1,97% річних відповідно). Депозити строком від місяця до трьох подешевшали на 0,01 п.п. до 0,96% річних. Депозити періодом менше місяця як і раніше надають 2,19% річних. А безстрокові заощадження подорожчали на 0,32 п.п. і пропонують 0,69% річних.

Середні ставки за депозитами в євро

Депозити в євро знизили ставки мінімально. Середня ставка для вкладів строком понад рік впала на 0,02 п.п. і становить 1,22% річних. Вклади на періоди від місяця до трьох подешевшали на 0,01 п.п. до 0,84% річних. Решта періодів не змінилися і пропонують ті ж відсотки, що і раніше: на терміни до місяця - 2,16% річних, від трьох до 6 місяців - 0,81% річних, а від 6 до 12 - 1,15% річних. Безстрокові заощадження надають 0,29% річних.

В огляді досліджувалися кредитні програми наступних банків: КредіАгріколь, БАНК ВОСТОК, OTП Банк, Універсал Банк, Альфа Банк, Акордбанк, АП БАНК, БТА Банк, Індустріалбанк, Конкорд, Місто Банк, МТБ, Мегабанк, Ощадбанк, Перший інвестиційний банк, Південний, Піреус, Правекс-Банк, ПриватБанк, ПроКредит Банк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк, УкрСиббанк, Укрексімбанк, Юнекс.

Читайте російською: Проценты по депозитам продолжают снижаться. Обзор рынка

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами