Відповідь Путіну. Лукашенко ввів новий податок на транзит нафти

11.01.2020, 11:19
Відповідь Путіну. Лукашенко ввів новий податок на транзит нафти - Фото
Фото: Гомельтранснафта

Указ про екологічний податок з'явився після того, як президент Білорусі сказав, що не домовився про постачання нафти з РФ

Білорусь ввела екологічний податок на транспортування і транзит нафти і нафтопродуктів на своїй території. Про це повідомила прес-служба президента Олександра Лукашенка.

Як пише Reuters, новий податок введений на тлі розбіжностей Москви і Мінська щодо умов постачань нафти до 2020 року на НПЗ Білорусі, проте цей спір досі не торкався транзитних обсягів.

"З метою формування джерела коштів для ліквідації можливих екологічних наслідків у разі аварії на магістральному нафтопроводі [...] для організацій, які здійснюють транспортування нафти і нафтопродуктів, встановлена ставка податку на прибуток в розмірі 50%", - сказано в повідомленні.

Крім того, визнане об'єктом оподаткування екологічним податком транзитне транспортування на території Білорусі нафти і нафтопродуктів магістральними трубопроводами.

Указ про новий податок з'явився через добу після того, як Лукашенко сказав, що не домовився про постачання нафти з Росії через дуже високу ціну і що країна шукає альтернативні джерела сировини.

  • Транзит російської нафти нафтопроводом "Дружба" через Білорусь становить близько 60 млн тонн на рік - це один із ключових експортних напрямків для Росії. Сировина надходить на НПЗ Німеччини, Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії. На НПЗ Білорусі Росія поставляє близько 18 млн тонн нафти на рік.

Читайте російською: Ответ Путину. Лукашенко ввел новый налог на транзит нефти

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии