RU

Відмінний дебют. Україна зайняла високу позицію в європейському рейтингу відкритих даних

17.12.2020, 17:57
Відмінний дебют. Україна зайняла високу позицію в європейському рейтингу відкритих даних - Фото
Фото: depositphotos.com

Європейський портал даних (EPD) уперше включив Україну до щорічного рейтингу відкритих даних Open Data Maturity Report, в якому наша країна зайняла 17-е місце серед 35 європейських держав. Про це повідомляє пресслужба міністерства цифрової трансформації.

"Набравши 2180 балів з 2600 можливих, Україна зайняла 17-е місце в рейтингу, продемонструвавши рівень зрілості сфери відкритих даних на рівні 84%, при цьому, середній показник зрілості сфери в Європі становить 78%", – йдеться в повідомленні міністерства.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Позицію України в рейтингу забезпечили високі показники в таких категоріях:

Державна політика (554 бали, або 85%, середній показник у країнах ЄС – 85%). Аналізувалися відповідність законодавства міжнародним стандартам, державна стратегія розвитку сфери відкритих даних на національному та місцевому рівнях, вміння держслужбовців користуватися відкритими даними.

Єдиний державний вебпортал відкритих даних (569 балів, або 88%, середній у країнах ЄС – 79%). Оцінювався функціонал національного порталу data.gov.ua, стабільність його розвитку, частота оновлень і рівень користування.

Вплив відкритих даних у різних сферах (550 балів або 85%, середній у країнах ЄС – 72%). Оцінювалася якість досліджень державних і недержавних організацій впливу відкритих даних на різні сфери економічного та соціального життя.

Відповідність якості даних міжнародним стандартам DCAT-AP (492 бали, або 78%, середній у країнах ЄС – 76%).

Європейський портал даних публікує Open Data Maturity Report із 2015 року. У дослідженні оцінюється поточна ситуація розвитку сфери, прогрес країн у відкритті даних і надаються рекомендації щодо поліпшення ситуації. У рейтинг 2020 року EPD вперше включив країни Східного партнерства Європейського союзу.

У топ-5 країн за зрілістю сфери відкритих даних увійшли: Данія, Іспанія, Франція, Ірландія, Естонія.

Відкриті дані – це інформація, яку має публікувати держава у відкритому для всіх громадян доступі та у машиночитному форматі. Бюджет громади, показники забруднення води, рух громадського транспорту, виплати лікарям, дороги, що внесені до переліку ремонтів, – ці та інші дані є у володінні держави і є корисними для громадян, а тому мають бути відкритими. 

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини