RU

"Відкрите небо". ЄС зробив ще один крок до підписання угоди з Україною

09.04.2021, 13:09
Ілюстративне фото – Depositphotos.com

Єврокомісія схвалила оновлений проєкт рішення Ради ЄС про підписання угоди про Спільний авіаційний простір між Україною, Європейським Союзом і його державами-членами. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Як повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, наступний крок – внесення проєкту на розгляд Ради ЄС та його остаточне схвалення.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Розраховуємо на його підписання вже у другій половині червня", – повідомив він.

За словами Криклія, підписання угоди дозволить наблизити українських авіаперевізників до європейських, зняти монополію на окремі маршрути, встановлені двосторонніми договорами, і полегшити відкриття нових.

"У майбутньому як і українська, так і європейська сторона матимуть необмежені комерційні права на польоти всередині України і між Україною та ЄС. Це дозволить не тільки істотно підвищити конкуренцію на ринку, але і буде сприяти зниженню цін на квитки", – пояснив міністр.

Договір про "відкрите небо" – угода про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, яка покликана зняти обмеження при виборі напрямків між сторонами і знизити рівень бюрократії. В її умовах при виборі напрямків не потрібно буде погоджувати це з авіарегуляторами країн: всі переговори будуть проходити безпосередньо між авіаперевізником та аеропортом.
  • У 2013 році на Ризькому саміті Східного партнерства було піднято питання підписання договору про "відкрите небо" між Україною і ЄС. Підписання договору обіцяли в 2014 році, але кілька разів переносили в 2015 і 2019 році. Формально – через конфлікт між Великою Британією та Іспанією про статус Гібралтару.
  • У 2019 представник ЄС в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що "відкрите небо" підпишуть після Брекзіта, коли Велика Британія покине ЄС і суперечка про статус Гібралтару в ЄС припиниться.
  • У вересні 2020 Владислав Криклій заявляв, що "відкрите небо" підпишуть на саміті Україна-ЄС в жовтні. Після цього Україна планувала підписати угоду 11 лютого 2021 року на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС. Лютневе підписання теж зірвалося.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини