RU

Відіграли карантин: ВВП єврозони показав рекордне квартальне зростання

30.10.2020, 15:23
Відіграли карантин: ВВП єврозони показав рекордне квартальне зростання - Фото
Фото: depositphotos.com

За результатами третього кварталу ВВП 19 країн єврозони зріс на 12,7% порівняно з попереднім кварталом. Це найвище зростання квартального показника з 1995 року, повідомляє Yahoo.Finance, посилаючись на дані Євростату.

Зростання показника демонструє відновлення економічної активності після різкого спаду в другому кварталі, викликаного карантинними обмеженнями, йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У річному вираженні ВВП єврозони скоротився на 4,3% в третьому кварталі.

Ця ж тенденція характерна для ВВП Євросоюзу: зростання в третьому кварталі на 12,1% порівняно з другим кварталом, але падіння на 3,9%  порівняно з третім кварталом 2019 року.

Євростат зазначає, що відновлення в третьому кварталі тимчасове, так як більшість європейських країн повертають жорсткий локдаун в зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації.

Повернення до жорсткого карантину буде мати негативні наслідки для економік європейських країн і єврозони в цілому, йдеться в повідомленні.

Так, не дивлячись на те, що ВВП Франції за результатами третього кварталу виріс на рекордні 18,2%, падіння економіки за підсумком 2020 року очікується на рівні 11%, порівняно з попереднім роком, прогнозує міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер.

У Німеччині зростання ВВП в третьому кварталі склалр 8,2%, але за підсумками року очікується падіння на рівні 5,5%.

В Іспанії також зафіксовано рекордне зростання квартального показника ВВП –  16,7%. Однак, згідно з прогнозом МВФ, падіння іспанської економіки в 2020 році складе 12,8%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини