Від прожиткового мінімуму пропонують "відв'язати" 150 соцвиплат

11.10.2019, 14:03
Від прожиткового мінімуму пропонують
Юлія Соколовська (фото: прес-служба Кабміну)

Міністр соціальної політики Юлія Соколовська представила концепцію реформування прожиткового мінімуму в Україні.

Як повідомляє прес-служба Мінсоцполітики, ініціатива передбачає "відв'язування" більше 150 видів соціальних виплат і фінансових показників від прожиткового мінімуму.

За словами міністра, пенсії і допомога малозабезпеченим сім'ям залишаться єдиними видами виплат, "прив'язаними" до прожиткового мінімуму.

"Розмір всіх інших виплат пропонуємо встановлювати в абсолютних цифрах і переглядати їх щороку при прийнятті бюджету", - заявила Соколовська.

Вона зазначила, що така реформа (відв'язування від прожиткового мінімуму) не призведе до зменшення розміру соцдопомоги - для деяких категорій населення розмір виплат навіть збільшиться.

"Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям стане більш ефективною - для сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, розміри виплат будуть збільшуватися", - підкреслила міністр.

Ініціатива була представлена ​​для обговорення на засіданні комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 11 жовтня.

У комітеті планується проведення громадських слухань на цю тему для формалізації пропозиції і оформлення її в законопроект.

  • У проекті держбюджету на 2020 рік уряд пропонує збільшити прожитковий мінімум на 8% по відношенню до грудня поточного року.  Прожитковий мінімум в наступному році може скласти на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2020 року - 2027 грн, з 1 липня - 2118 грн, з 1 грудня - 2189 грн.

Читайте російською: От прожиточного минимума предлагают "отвязать" 150 соцвыплат

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников