RU

Від чого залежатиме зростання ВВП України: новий прогноз Світового банку

06.01.2021, 11:11
Від чого залежатиме зростання ВВП України: новий прогноз Світового банку - Фото
Ілюстративне фото: Chris Aluka Berry/ЕРА

У 2021 році очікується помірне відновлення економіки України, зростання ВВП за рік складе всього 3%. Такий прогноз опублікував Світовий банк у новому огляді "Перспективи світової економіки".

Як відзначають аналітики СБ, незважаючи на те, що економіка України, як очікується, буде зростати в 2021 році, після скорочення на 5,5% в 2020-му, пандемія завдала значної шкоди населенню України.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"З огляду на високий рівень невизначеності, пов'язаної з довгостроковими наслідками пандемії і розробкою вакцини, всі суб'єкти економічної діяльності, як в державному, так і в приватному секторі і домогосподарства, повинні будуть прийняти складні економічні умови всередині країни і за кордоном", – наголошується в огляді СБ .

На думку аналітиків, у період поступового відновлення особливо важливо подвоїти зусилля щодо усунення існуючих структурних недоліків української економіки.

Ситуацію з бюджетом буде серйозно ускладнювати пандемія і необхідність надання захисту найбільш вразливим верствам населення.

"Збільшення дефіциту бюджету, значні зобов'язання з обслуговування державного боргу і високий рівень невизначеності будуть стримувати такі необхідні приватні інвестиції", – зазначає СБ.

Світовий банк чекає зростання світової економіки на 4% в 2021 році за умови, що розпочате застосування вакцин від COVID-19 триватиме в широких масштабах протягом цього року.

При цьому, відзначають аналітики, відновлення, ймовірно, буде слабким у разі, коли директивні органи будуть уникати рішучих дій із приборкання пандемії і реформ, які сприяють зростанню інвестицій.

Читайте також: COVID-виклики для держборгу. П'ять ризиків нової боргової кризи в 2021 році

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини