RU

Вибух в Бейруті. Всесвітній банк підрахував збитки

01.09.2020, 13:52
Вибух в Бейруті. Всесвітній банк підрахував збитки - Фото
Наслідки вибуху в столиці Лівану Бейруті (Фото: ЕРА)

Збиток столиці Лівану після потужного вибуху 4 серпня в порту Бейрута склав $3,8-4,6 млрд. Про це заявили аналітики Світового банку, пише Bloomberg.

У результаті катастрофи в місті зруйновані будинки, лікарні, школи, закриті багато підприємств. Останні призвело до спаду економічної активності, що за оцінкою аналітиків, виллється в зростання рівня бідності в країні, який і без того досягає 45%.

Як пише видання, ліквідація тільки фізичного збитку від вибуху потребує міжнародної допомоги і приватних інвестицій. Однак умовою отримання такої підтримки є проведення владою країни масштабних реформ. Ліван і раніше претендував на зарубіжну фінансову допомогу, проте місцева влада так і не змогла узгодити податкову реформу і антикорупційні заходи, на яких наполягали кредитори.

Дивіться також: Вид з космосу. Збиток від вибуху в Бейруті нанесли на карту

За оцінкою Світового банку, на відновлення державного сектора Лівану в 2020 і 2021 роках знадобиться $1,8-2,2 млрд, у тому числі $760 млн до грудня поточного року. У найближчі кілька місяців владі країни потрібно знайти $35-40 млн, щоб задовольнити базові потреби 90 000 громадян і забезпечити короткострокову зайнятість принаймні 15 000 чоловік.

Витрати на надання житла оцінюються в $30-35 млн, ще $225-275 млн владі потрібно знайти, щоб забезпечити негайну фінансову підтримку мікробізнесу і малому бізнесу, який забезпечує роботою тисячі місцевих жителів.

Читайте також: Вибухом зруйновано головний елеватор Бейрута: зерна залишилося на місяць

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини