RU

"Весільний генерал". НБУ скоротив повноваження Катерини Рожкової

21.10.2020, 17:55
Катерина Рожкова. Фото – прессслужба НБУ
доповнено

У Національному банку України (НБУ) частково змінилася вертикаль підпорядкування і розподілу окремих структурних підрозділів між ними. Відповідне рішення (№649-рш) було прийняте 20 жовтня на черговому засіданні правління НБУ.

Як повідомляє zn.ua, згідно з цим документом, зокрема, відбулися зміни в розподілі вертикалей підпорядкування за членами правління НБУ. До недавнього часу заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова відповідала за пруденційний нагляд. Виходячи зі змін у вертикалі підпорядкування, повноваження Рожкової істотно скорочені.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Що змінилося

З'явилася нова вертикаль – "Регулювання фінансового сектору". До неї віднесені Департамент методології регулювання діяльності банків, Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ, Управління захисту прав споживачів фінансових послуг та Департамент з управління діяльністю корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку України. Керівництво та контроль за діяльністю підрозділів вертикалі підпорядкування "Регулювання фінансового сектору" буде здійснювати Катерина Рожкова, перша заступниця глави НБУ.

Вертикаль "пруденційного нагляду" приєднана до вертикалі "Загальний блок". В результаті створена вертикаль "пруденційного нагляду та загальні питання". До неї додатково віднесені департаменти банківського нагляду, виїзних перевірок, ліцензування, фінансового моніторингу, аналітики та наглядових технологій, нагляду за ринком небанківських фінансових послуг.

Глава НБУ Кирило Шевченко здійснюватиме загальне керівництво і контролюватиме діяльність підрозділів, віднесених до вертикалі "пруденційного нагляду та загальні питання".

Доповнено. У НБУ пояснили, що необхідність поновлення вертикалей підпорядкування Нацбанку обумовлена ​​розширенням мандата НБУ, зокрема в сфері регулювання ринку небанківських фінансових установ.

"Регулятор повинен відокремити методологічний супровід та нормативно-правове регулювання діяльності учасників ринків небанківських фінансових послуг від функцій нагляду за ними", – пояснили в НБУ.

У зв'язку з цим, зазначають у НБУ, створена нова вертикаль підпорядкування "Регулювання фінансового сектору", що буде здійснювати методологічний супровід діяльності учасників банківського та небанківського фінансових ринків.

Читайте також: Інтерв'ю | "Рада НБУ – троянський кінь всередині Нацбанку". Рожкова про догану, роботу з Шевченком і МВФ

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини