RU

Верховна Рада прийняла програму приватизації

13.01.2012, 13:28
Верховна Рада прийняла програму приватизації - Фото
ec0fec9e98f65c0e29fd6e3f9a12e83a.jpg
Верховна Рада Україна прийняла в другому читанні та в цілому законопроект про Державну програму приватизації.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за прийняття документа проголосувало 245 карток народних депутатів.

"Головна зміна до програми, яка було запропонована комітетом і підтримана Фондом держмайна - це те, що вона буде розрахована на три роки, з 2012-го по 2014-й, а не на чотири, як пропонувалося раніше. Інші зміни деталізують і покращують положення державної програми приватизації ", - зазначив, представляючи документ, глава підкомітету Комітету з питань економічної політики Олександр Бондар.

Документ спрямований на забезпечення високих темпів приватизації державних об'єктів, по яких не встановлено заборону і обмеження на приватизацію і які є надлишковими для виконання державою своїх функцій, не користуються попитом у покупців, збиткові і малорентабельні.

Для підвищення рівня привабливості приватизації для інвесторів і створення позитивного іміджу приватизації в Україні і світі передбачається забезпечити: підтримку зацікавленості трудових колективів і керівництва підприємств державного сектора в приватизації своїх підприємств шляхом встановлення пріоритетів та пільг при продажі акцій; передачу 5% акцій об'єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, об'єктів з ознаками домінування на загальнодержавному ринку товарів (робіт, послуг) для продажу дрібними пакетами на фондовому ринку, що створить умови для участі в приватизації широких верств населення і сприятиме розвитку фондового ринку.

Передбачається, що під час дії програми в державний бюджет України надійде приблизно 50-70 млрд.грн. від продажу та управління державним майном.

Також депутати прийняли законопроект "Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень державної програми приватизації на 2012-2014 роки (№9520). За проголосувало 246 карток народних депутатів.

Документом вносяться зміни до законів "Про приватизацію державного майна", "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі", "Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва".

Передбачається чітке визначення об'єктів державної власності, що підлягають приватизації та способів приватизації (аукціон, конкурс з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону, аукціон зі зниженням ціни, аукціон без оголошення ціни, продаж на фондових біржах), які забезпечать спрощений та інтенсивний продаж об'єктів масової приватизації, що дозволить швидко реалізувати об'єкти, які користуються низьким попитом; введення передприватизаційної підготовки державних об'єктів, які раніше містилися в тексті програми приватизації, встановлення вимог до уповноважених органів управління, які будуть формувати пропозиції для включення об'єктів на приватизацію, вдосконалення норм, регулюючих рішення і продаж об'єктів приватизації разом із земельними ділянками; особливості приватизації об'єктів по групах; положення щодо закріплення пакетів акцій у державній власності, дотримання вимог законодавства про захист економічної конкуренції у процесі приватизації тощо.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини