RU

Верховна Рада спростила процедуру ліквідації підприємств

01.07.2010, 14:50

Верховна Рада ввела спрощену процедуру механізму держреєстрації припинення діяльності суб'єктів господарювання. За відповідні зміни до ряду законодавчих актів України щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб'єктів господарювання N4286 проголосували 332 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно із законом, спрощена процедура проводиться на основі судового рішення про скасування або визнання недійсної державної реєстрації, якщо таке рішення було прийнято судом до 1 липня 2004 року, крім судового рішення про визнання юридичної особи банкротом. Ті самі основи використовуються і для припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, якщо він не надав державному реєстратору перелік документів, визначений частиною 9 статті 47 закону.

Також спрощена процедура проводиться за наявності судового рішення про припинення діяльності юридичної особи, не пов'язаної з його банкрутством, після 1 липня 2004 року, в тому випадку, якщо голова ліквідаційної комісії або ліквідатор юридичної особи протягом трьох років з дати опублікування у спеціалізованих друкованих ЗМІ оголошення про винесення судового рішення не надав державному реєстратору документів, перелік яких передбачений частиною 1 статті 36 цього Закону.

У таких випадках державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про те, що він почав процес спрощеної процедури припинення діяльності юридичної особи. Одночасно він направляє відповідні повідомлення до органів статистики, податкову, Пенсійного фонду, Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, фондів соціального страхування, а також глави ліквідаційної комісії.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини