RU

Верховний суд став на сторону Коломойського в суперечці з НБУ

22.01.2020, 16:35
Верховний суд став на сторону Коломойського в суперечці з НБУ - Фото
Ігор Коломойський (Фото: скріншот відео/УП)

Верховний суд відмовив Національному банку (НБУ) в праві стягнути майно компанії Гаджибей Ігоря Коломойського, яка була поручителем за кредитами рефінансування, виданих ПриватБанку до націоналізації. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Таким чином Верховний суд відхилив касацію НБУ на рішення судів попередніх інстанцій. Згідно з його рішенням, Нацбанк повинен був стягнути заставу з ТОВ "Гаджибей" тільки в разі неможливості списання коштів із банківських рахунків ПриватБанку.

Рішення Верховного суду порушує кредиторські права НБУ, заявив регулятор.

Компанія Гаджибей у жовтні 2014 року надала Нацбанку у заставу дві земельні ділянки в Одеській області в якості забезпечення за кредитом рефінансування на суму 21 млн грн.

"Національний банк наділений правом як списувати кошти з рахунків банків-боржників, так і здійснювати звернення стягнення на заставлене майно з фінансових і майнових поручителів. Таке право є переважним і безумовним щодо задоволення кредиторських вимог Національного банку за наданими кредитами рефінансування, за якими настав термін погашення", - йдеться в повідомленні регулятора.

У НБУ додають, що Верховний суд сам неодноразово вказував, що право безспірного списання коштів із рахунків ПриватБанку не є обов'язком НБУ, тому жодним чином не виключає і не може виключати визначене законом право на звернення стягнення на предмет іпотеки.

"Ми не згодні з рішенням Верховного суду і переконані, що воно суперечить нормам чинного законодавства. Таке рішення створює ризик, коли екс-власники ПриватБанку зможуть уникнути відповідальності за невиконання взятих на себе зобов'язань", - зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Також у прес-службі НБУ відзначили, що на винесення сьогоднішнього рішення суду вистачило менше однієї хвилини в нарадчій кімнаті.

Читайте також: ПриватБанк готують до "банкрутства" через суди Коломойського. І це хороший сценарій

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини