RU

Верховний суд США поставив крапку в 11-річній суперечці між Oracle і Google

06.04.2021, 19:45
Верховний суд США поставив крапку в 11-річній суперечці між Oracle і Google - Фото
Фото: depositphotos.com

Верховний суд США постановив, що Google може на законних підставах використовувати елементи коду Java API від Oracle у процесі створенні Android, повідомляє The Verge.

"Копіювання Google API для повторної реалізації призначеного для користувача інтерфейсу, взявши лише те, що було необхідно, щоб дозволити користувачам використовувати свої накопичені таланти для роботи в новій програмі, є добросовісним використанням цього матеріалу", – постановив Верховний суд.

У висновку суду зазначається, що API-інтерфейси, які дозволяють програмістам отримувати доступ до іншого коду, значно відрізняються від інших видів комп'ютерних програм. Google використовував API, щоб дозволити Java-програмістам створювати застосунки для Android, що, на думку суду, є принципово видозмінюючим використання.

Google і Oracle вже понад 10 років змагаються за сумісність Android із Java: в даному випадку Oracle намагалася домогтися дотримання своїх авторських прав щодо приблизно 11 500 рядків у коді Android, що представляють 37 окремих API, які настільки схожі на код Java, що порушують авторські права Oracle, вважають у компанії.

  • У 2012 році федеральний апеляційний суд постановив, що API, може бути об'єктом авторського права. У наступному році Верховний суд відхилив апеляцію Google, залишивши чинним рішення апеляційної інстанції. Потім Google почав другу фазу розгляду справи, стверджуючи, що Android API є добросовісним використанням. У 2018 році апеляційний суд постановив, що реалізація Google не є добросовісним використанням, в результаті чого компанія ризикувала бути оштрафованою на суму до $8,8 млрд. Останнє рішення скасовує цю постанову, дозволяючи Google продовжувати використовувати код Android без загрози порушення авторських прав.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини