RU

Верховний суд підтримав АМКУ у справі про змову АЗС Коломойского

08.12.2020, 13:33
Верховний суд підтримав АМКУ у справі про змову АЗС Коломойского - Фото
Фото: Авіас, Facebook

Верховний Суд скасував рішення судів попередніх інстанцій, якими було заблоковано розслідування Антимонопольного комітету проти Укрнафти, і направив справу на новий розгляд. Про це повідомляє Ліга антитрасту.

У 2016 році АМКУ завдяки зібраним Національним антикорупційним бюро (НАБУ) доказам звинуватив 174 компанії-оператора АЗС групи "Приват"  Ігоря Коломойського, в тому числі Укрнафту, в ціновій змові. Але суд заблокував розслідування АМКУ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

У суді Укрнафта домоглася виключення зі справи АМКУ зібраних НАБУ доказів, серед яких було електронне листування менеджерів компаній. Суди першої та апеляційної інстанції зобов'язали АМКУ їх не використовувати.

Комітет поскаржився до Верховного Суду і виграв.

У постанові Верховний Суд зазначив, що АМКУ звернувся до НАБУ на законних підставах.

Суд постановив, що Конституція України дозволяє втручання в особисте життя людини в інтересах економічного добробуту, оскільки "однією з передумов останнього є підтримка державою в особі АМКУ належного рівня економічної конкуренції в господарській діяльності".

Роздрібна мережа так званої групи Приват складається зі 1535 заправок, що працюють під 11 брендами. Це найбільша консолідована мережа в Україні. У низці регіонів вони займають більше 40% від загальної кількості АЗС. Формально управління мережею АЗС Привату здійснюють понад 50 юридичних осіб. Як показують спостереження, АЗС групи Приват ведуть синхронну цінову політику й забезпечуються нафтопродуктами з єдиного джерела  – НПЗ компанії Укртатнафта (контролюється структурами Коломойського).
  • Розслідування АМКУ почалося в жовтні 2016 року. Спочатку досліджувалася змова 75 компаній-операторів АЗС групи Приват. Але в лютому 2018 року регулятор розширив перелік фігурантів. У список відповідачів у справі увійшли компанії Укрнафта, Укртатнафта і Авіас.
  • 8 листопада 2018 року Окружний адміністративний суд Києва заборонив АМКУ здійснювати будь-які дії у справі про антиконкурентні узгоджені дії підприємств групи Приват.


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини