RU

Верховний суд не застосовував антиколомойський закон у справі Суркісів і ПриватБанку

20.10.2020, 20:03
Верховний суд не застосовував антиколомойський закон у справі Суркісів і ПриватБанку - Фото
Колаж: LIGA.net

Велика палата Верховного суду не стала застосовувати норми банківського закону № 590-ІХ (так званий антиколомойський закон) у справі про списання 1 млрд грн депозитів сім'ї бізнесменів  Григорія та Ігоря Суркісів внаслідок націоналізації  ПриватБанку. Про це йдеться в тексті рішення Великої палати, яке було опубліковано 22 вересня.

Своїм позовом Суркіси намагалися скасувати постанову НБУ №105, в частині, де регулятор визнає їх пов'язаними з ексвласником ПриватБанку  Ігорем Коломойським, оскільки Ігор Суркіс спільно з Коломойським володіє медіахолдингом 1+1.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

15 червня Велика палата постановила закрити провадження. Тоді представники держави припускали, що суд задовольнив клопотання НБУ і застосував норми банківського закону (прийнятий 13 травня 2020), що прямо забороняють скасовувати рішення державних органів.

Згідно з текстом рішення, Верховний суд вирішив взагалі не розглядати питання застосування норм закону в справі Суркісів, вказавши, що "клопотання НБУ слід скасувати, оскільки провадження підлягає закриттю на інших підставах".

Зокрема, в пунктах 80-81 рішення ВП йдеться, що "позовна вимога про визнання протиправним і скасування рішення НБУ від 13 грудня 2016 №105 в частині визнання позивачів пов'язаними Приватбанком особами за своєю суттю – це не позовна вимога, а підстава для позовної вимоги . Причиною звернення позивачів до суду є їхнє прагнення отримати від банку грошові кошти".

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский, Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини