RU

Верховний суд дозволив оскаржити спецконфіскацію $1,5 млрд Януковича

17.06.2020, 12:12
Верховний суд дозволив оскаржити спецконфіскацію $1,5 млрд Януковича - Фото
Віктор Янукович (Фото: скріншот відео)

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного суду 16 червня задовольнив скарги низки офшорних фірм і дозволив їм оскаржити рішення про спецконфіскації грошей оточення Віктора Януковича, винесене в 2017 році. Про це повідомляє прес-служба суду.

Серед позивачів - Aldoza Investments Limited, Wonderbliss Ltd, Opalcore Ltd, Erosaria Ltd, Akemi Management Limited, Loricom Holding Group Ltd, Foxtron Networks Limited.

Своїм рішенням Верховний суд скасував постанову Апеляційного суду Донецької області від 24 травня 2017 року, якою компаніям було відмовлено у відкритті провадження за їхніми апеляційними скаргами на вирок Краматорського міського суду Донецької області від 28 березня 2017 щодо Аркадія Кашкіна. На підставі цього вироку була здійснена конфіскація грошей фірм-позивачів до держбюджету України.

Таким чином, Верховний суд призначив новий розгляд скарг позивачів в апеляційній інстанції.

Повний текст ухвали буде оголошений 22 червня.

  • 21 квітня Госпсуд Києва порушив справу за позовом однієї з цих фірм-позивачів - Opalcore - проти Ощадбанку. Компанія вимагає від держбанку близько 700 млн грн, які були списані з її рахунків у справі про спецконфіскації.
  • У березні 2017 року Краматорський міський суд Донецької області прийняв рішення про конфіскацію $1,5 млрд оточення Януковича. Ці кошти зберігалися у вигляді грошей і цінних паперів на рахунках Ощадбанку (близько $1,3 млрд), Укрексімбанку та Укргазбанку.

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини