RU

Верховна Рада звільнила голову Антимонопольного комітету Терентьєва

03.07.2020, 17:05
Верховна Рада звільнила голову Антимонопольного комітету Терентьєва - Фото
Юрій Терентьєв (Фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Верховна Рада звільнила голову Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва. За таке рішення проголосували 226 народних депутатів.

Сам Терентьєв у Верховну Раду не прийшов.

Напередодні парламентський комітет з питань економічного розвитку розглянув і схвалив постанову про звільнення голови АМКУ. Рішення було прийнято, незважаючи на те, що напередодні Терентьєв написав заяву про відкликання заяви про відставку.

Сьогодні в процесі обговорення спікер парламенту Дмитро Разумков заявив, що до Верховної Ради надійшла тільки одна заява від Терентьєва - про звільнення.

2 липня Терентьєв опублікував в Facebook копію заяви про відкликання заяви про відставку.

Раніше журналіст Юрій Бутусов з посиланням на джерела повідомив в Facebook, що глава АМКУ написав заяву про відставку під тиском президента Володимира Зеленського.

"Причина конфлікту - рекордний штраф, який наклав Антимонопольний комітет на тютюнового монополіста компанію Тедіс і виробників сигарет на 6,5 млрд грн, і тим самим вдарив по могутньому лобістові Борису Кауфману, якого в ЗМІ називають власником Тедіса. Монопольну схему створили за часів Януковича в 2011 році. Штраф АМКУ змусив би виробників сигарет після завершення 10-річних контрактів розірвати угоду в 2021-му, а сам Тедіс був би змушений допустити на ринок роздрібних продажів інші компанії", - написав Бутусов.

  • Термін повноважень голови комітету і держуповноважених згідно із законом складає сім років. Терентьєв був призначений на посаду голови АМКУ в травні 2015 року.
  • У грудні 2016 року АМКУ визнав компанію "Тедіс Україна" монополістом і оштрафував на 430 млн грн.
  • У жовтні 2019 го АМКУ наклав штраф в розмірі 6,5 млрд грн на "Тедіс" і чотирьох найбільших виробників сигарет за змову, в результаті якої "Тедіс" монополізував ринок дистрибуції тютюновий виробів. Виробники заявили про намір оскаржити штраф в суді.


Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини