RU

Верховна Рада зробила крок до створення Бюро економічної безпеки

03.09.2020, 14:52
Верховна Рада зробила крок до створення Бюро економічної безпеки - Фото
Верховна Рада (Фото: ЕРА)

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону №3087-д про Бюро економічної безпеки. "За" проголосувало 245 народних депутатів.

"Метою законопроекту є поділ сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері фінансів, усунення дублювання їхніх функцій та створення Бюро економічної безпеки (БЕБ)", - йдеться в пояснювальній записці.

Зараз правоохоронну функцію в сфері економічних порушень бізнесу виконують податкова міліція, СБУ і Нацполіція. За словами одного з авторів законопроекту депутата Ярослава Железняка, фракція Голос, завдання документа - прибрати всіх правоохоронців від впливу на бізнес.

Мета законопроекту:

- ліквідація податкової міліції;
- оптимізація структури і чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері економіки;
- усунення дублювання їхніх функцій;
- створення Бюро економічної безпеки України з метою запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних злочинів, віднесених законом до їхньої підслідності.

Запропонована модель боротьби з економічними злочинами стане більш ефективною і зменшить податковий тиск на платників податків, відзначається в пояснювальній записці.

Автори законопроекту очікують, що схвалення законопроекту сприятиме: налагодженню партнерських стосунків між бізнесом та контролюючими органами; ефективності дій єдиного правоохоронного органу в боротьбі зі злочинами в сфері економіки; підвищенню позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що здійснюється експертами Світового банку.

Читайте також: Податковій міліції, яку обіцяли ліквідувати, подвоїли зарплати

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини