RU

Верховна Рада знизила ставку ПДВ для аграріїв

17.12.2020, 12:07
Верховна Рада знизила ставку ПДВ для аграріїв - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Верховна Рада знизила ставку податку на додану вартість для аграріїв з 20% до 14%. Народні депутати схвалили в другому читанні відповідний законопроєкт №3656.

"За" проголосувало 255 парламентаріїв.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Знижена ставка ПДВ введена для такої сільськогосподарської продукції: велика рогата худоба, свині, пшениця, жито, ячмінь, овес, кукурудза, соєві боби, насіння льону, насіння ріпаку, насіння соняшнику, насіння та плоди інших олійних культур, цукрових буряків.

У пояснювальній записці уточнюється, що зниження ставки не призведе до масштабних спотворень у структурі надходжень/втрат ПДВ ні для однієї із зацікавлених сторін (держава/підприємство).

При цьому переробні підприємства зможуть заощадити 6% витрат при закупівлі продукції за рахунок менших податкових зобов'язань виробника, а стимули для оптимізації податкових зобов'язань – "скручування" – зникнуть.

Отже, відбудеться детінізація аграрного виробництва, а бюджет отримає суттєві переваги, відзначають автори законопроєкту.

За словами голови комітету Ради з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольского зниження зменшить податкове навантаження на виробників сільгосппродукції, що дозволить зменшити вартість сировини на суму зниження ПДВ вже для переробників такої продукції.

Читайте також: Не про те дбають: влада хоче знизити ПДВ для аграріїв. Це погана ідея

  • У 2019 році аграрії були серед лідерів із відшкодування ПДВ. Тоді експортний податок виробників зернових та олійних культур приносив сектору 50 млрд грн.
  • 15 червня 2020 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №3656 "Про внесення змін до Податкового кодексу України про ставку податку на додану вартість з операцій із постачання окремих видів сільськогосподарської продукції". Його ініціатором стали депутати з фракції Слуга народу.
  • Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону №3656.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини