RU

Верховна Рада затвердила договір про вільну торгівлю з Великобританією

16.12.2020, 18:37
Верховна Рада затвердила договір про вільну торгівлю з Великобританією - Фото
Верховна Рада (Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook)

Верховна Рада ратифікувала Угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною і Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії. За прийняття законопроєкту №0083 в цілому проголосувало 303 народних депутата.

Завдяки прийнятому законопроєкту, за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, будуть створені оптимальні умови для вільної торгівлі між нашими країнами, що сприятиме виходу українських компаній на ринок Великобританії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Завдяки цій угоді ми посилимо політичне партнерство, перетворимо його в стратегічне партнерство з Британією в протидії російській агресії проти нашої держави. Ми впровадимо новий формат відносин, який забезпечить регулярний обмін й узгодження ключових міжнародних позицій між Лондоном і Києвом", – сказав міністр із трибуни.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка, заявив у Facebook, що британський парламент теж завершив процедуру ратифікації угоди і вона має набрати чинності з 1 січня.

"Угода передбачає, що мита на промислову продукцію зникають зовсім. Невеликі виключення для добрив, електроніки та автомобілів можуть (але не обов'язково будуть) обкладатися митом не більше за 1-2% протягом наступних двох років. А з 2023 року мит на промислову продукцію не буде взагалі", – написав Качка.


Качка зазначив, що завдяки ратифікації угоди Великобританія зможе більш гнучко ставитися до антидемпінгових і захисних заходів, які застосовуються до України зараз. Зокрема, це стосується металургійної продукції.

"У сільському господарстві звісно не так легко добитися такого ж рівня лібералізації. Тим не менш всі аграрні товари, які не підлягають тарифним квотам, не будуть обкладатися митами взагалі", – написав він.

Качка уточнив, що в частині інших сільгосптоварів квоти складуть не менше 13% обсягу, який зараз зафіксовано в Угоді про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС. "Обидві сторони розуміють, що попит на українську продукцію у Британії буде більшим. Тому вже у 2022 році ми оновимо ці цифри у бік збільшення, або і повного скасування тарифних квот", – додав Качка.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини