RU

Верховна Рада вирішила реструктуризувати і перевести в гривню валютні кредити

14.04.2021, 09:13
Верховна Рада вирішила реструктуризувати і перевести в гривню валютні кредити - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4475 про кредити, надані в іноземній валюті. Він передбачає реструктуризацію непогашених споживчих кредитів і їхню конвертацію в гривню, йдеться в проєкті закону.

Законопроєкт від депутатів партії Слуга народу підтримало 273 депутати.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Всі виражені в іноземній валюті зобов'язання, не погашені до дня проведення реструктуризації, виражаються виключно в гривні за офіційним курсом, установленим Національним банком України на день проведення реструктуризації", – йдеться в проєкті закону.

Згідно з документом, неустойки (штрафи і пеня), погашення до проведення реструктуризації, зараховуються в погашення залишку суми кредиту і відсотків.

Також процентна ставка за кредитом після проведення реструктуризації не зможе бути збільшена, але може бути знижена.

Документ подовжує на п'ять місяців (до вересня) заборону банкам на стягнення майна клієнтів за кредитами в іноземній валюті.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт покликаний відновити платоспроможність осіб, які отримали кредит в іноземній валюті, але не змогли вчасно проводити платежі. Він також спрямований на захист позичальників від зловживань кредиторів.

  • 19 березня 2021 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкти про захист українців, які мають борги за кредитами в іноземній валюті, від надмірних апетитів кредиторів (№4475; №4398, №4399). Детальніше про законопроєкт №4475 читайте тут.
  • 25 березня в Нацбанку розкритикували законопроєкт про реструктуризацію валютних кредитів. Деталі – тут.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини