RU

Верховна Рада відклала введення стандарту Євро-6 для нових авто

03.12.2019, 18:45
Верховна Рада відклала введення стандарту Євро-6 для нових авто - Фото
Фото: depositphotos.com

Верховна Рада відклала підвищення вимоги до підвищення екологічних вимог до нових автомобілів до Євро-6 до 1 січня 2025 року. За прийняття законопроекту №2078-1 проголосували 356 народних депутатів.

Закон "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" передбачає введення екологічного стандарту Євро-6 із 1 січня 2020 року.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, на сьогодні Україна не має зобов'язань за чіткими термінами приведення законодавства у цій сфері до технічних регламентів ЄС, пов'язаним із виконанням екологічного стандарту Євро-6.

"Доцільно відтермінувати введення в дію екологічного стандарту Євро-6, наприклад, до 2025 року, забезпечивши тим самим поповнення автомобільного парку України за рахунок імпорту нових автомобілів та автомобілів національного виробництва з екологічними стандартами Євро-5", - сказано в пояснювальній записці.

Автори законопроекту пояснюють, що введення екологічного стандарту "Євро-6" із 2020 року все одно не поширювалося б на імпорт старих авто. "Фактично ці норми будуть стосуватися лише імпорту нових автомобілів та автомобілів національного виробництва, що призведе до збільшення їх вартості", - вважають автори законопроекту.

Євро-6 - екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. За своїми вимогами Євро-6 близький до діючого з 2010 року екологічного стандарту EPA10 у США та японського Post NLT. Згідно з нормами Євро-6 викиди вуглекислого газу новими легковими авто повинні складати менше 130 грамів на кілометр шляху.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини