Верховна Рада відкладе голосування за держбюджет через профільний комітет – Железняк

16.10.2020, 18:01
Верховна Рада відкладе голосування за держбюджет через профільний комітет – Железняк - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/пресцентр НБУ

Профільний комітет ВР не розглянув сьогодні проєкт держбюджету, як було анонсовано

Бюджетний комітет 16 жовтня не зміг зібратися для розгляду проєкту державного бюджету на 2021 рік. Про це повідомив нардеп від Голосу Ярослав Железняк на своєму Telegram-каналі.

"То кворуму різко немає, або текст не підготовлений. Формальна частина не така важлива. Реальна причина зриву – немає голосів", – написав Железняк.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook:  головні бізнес новини

За його словами, це означає, що 20 жовтня Рада не зможе голосувати за бюджет у першому читанні. "11 людей із 18 необхідних, кворуму немає, засідання не відбулося. Бюджету в жовтні не буде", – додав Железняк.

Згідно з Бюджетним кодексом, Кабмін стверджує і подає у парламент до 15 вересня проєкт закону про держбюджет на наступний рік. Законопроєкт про держбюджет розглядається в Раді за процедурою трьох читань. Перше читання має відбутися до 20 жовтня, друге – до 20 листопада. Однак відповідно до п.10 ст.158 Регламенту, в разі якщо при голосуванні статей показники проєкту бюджету залишаються збалансованими, ставиться на голосування пропозиція про прийняття проєкту закону в другому читанні та в цілому. І до 1 грудня бюджет має бути прийнято.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

  • 14 вересня Кабінет міністрів схвалив і направив на розгляд парламенту проєкт закону про держбюджет на 2021 рік.
  • Спікер парламенту Дмитро Разумков  доручив комітету ВРУ з питань держбюджету розглянути проєкт закону, щоб у п'ятницю, 18 вересня, Рада розглянула його.
  • 18 вересня, міністр фінансів України Сергій Марченко представив у Верховній Раді проєкт державного бюджету на 2021 рік. Народні депутати від різних фракцій і груп розкритикували документ і відправили його до профільного комітету.
  • 12 жовтня Железняк заявляв, що в проєкт державного бюджету на 2021 рік народні депутати внесли 2451 правку, на виконання яких не вистачить і трьох бюджетів.
Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами