RU

Верховна Рада відкладе голосування за держбюджет через профільний комітет – Железняк

16.10.2020, 18:01
Верховна Рада відкладе голосування за держбюджет через профільний комітет – Железняк - Фото
Фото: Єлизавета Сергієнко/пресцентр НБУ

Бюджетний комітет 16 жовтня не зміг зібратися для розгляду проєкту державного бюджету на 2021 рік. Про це повідомив нардеп від Голосу Ярослав Железняк на своєму Telegram-каналі.

"То кворуму різко немає, або текст не підготовлений. Формальна частина не така важлива. Реальна причина зриву – немає голосів", – написав Железняк.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook:  головні бізнес новини

За його словами, це означає, що 20 жовтня Рада не зможе голосувати за бюджет у першому читанні. "11 людей із 18 необхідних, кворуму немає, засідання не відбулося. Бюджету в жовтні не буде", – додав Железняк.

Згідно з Бюджетним кодексом, Кабмін стверджує і подає у парламент до 15 вересня проєкт закону про держбюджет на наступний рік. Законопроєкт про держбюджет розглядається в Раді за процедурою трьох читань. Перше читання має відбутися до 20 жовтня, друге – до 20 листопада. Однак відповідно до п.10 ст.158 Регламенту, в разі якщо при голосуванні статей показники проєкту бюджету залишаються збалансованими, ставиться на голосування пропозиція про прийняття проєкту закону в другому читанні та в цілому. І до 1 грудня бюджет має бути прийнято.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

  • 14 вересня Кабінет міністрів схвалив і направив на розгляд парламенту проєкт закону про держбюджет на 2021 рік.
  • Спікер парламенту Дмитро Разумков  доручив комітету ВРУ з питань держбюджету розглянути проєкт закону, щоб у п'ятницю, 18 вересня, Рада розглянула його.
  • 18 вересня, міністр фінансів України Сергій Марченко представив у Верховній Раді проєкт державного бюджету на 2021 рік. Народні депутати від різних фракцій і груп розкритикували документ і відправили його до профільного комітету.
  • 12 жовтня Железняк заявляв, що в проєкт державного бюджету на 2021 рік народні депутати внесли 2451 правку, на виконання яких не вистачить і трьох бюджетів.
Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини