Верховна Рада відхилила законопроект про Бюро фінрозслідувань

17.01.2020, 14:17
Верховна Рада відхилила законопроект про Бюро фінрозслідувань - Фото
Верховна Рада (Фото: прес-служба Слуги народу/Facebook)

Сьогодні Верховна Рада відхилила законопроект №1208-1 про Бюро фінансових розслідувань.

За таке рішення проголосували 253 народних депутата, проти - 4.

13 січня Фінансовий комітет ВР рекомендував парламенту не приймати цей закон. За даними видання НВ, рекомендація пов'язана з тим, що президент Володимир Зеленський вирішив, що Бюро має бути підконтрольне Офісу президента, а не Міністерству фінансів, як прописано в законопроекті, прийнятому в першому читанні.

  • Законопроект про Бюро фінрозслідувань передбачає створення незалежного органу виконавчої влади, діяльність якого координується Кабінетом міністрів через міністра фінансів. Завдання БФР - розслідування і запобігання фінансовим злочинам. Його створення має на увазі ліквідацію податкової міліції, але прямої такої норми в законопроекті не міститься.
  • Створення Бюро фінрозслідувань було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для укладення нової програми кредитування.
  • У вересні 2019 року Кабмін тимчасово продовжив повноваження податкової міліції у ДФС. Також у вересні був створений департамент із фінрозслідувань у Генпрокуратурі.
  • Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у рамках підготовки до створення БФР ліквідував департамент захисту економіки Нацполіції. За словами Авакова, кращі кадри з цього підрозділу перейдуть у майбутнє бюро.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса