RU

Верховна Рада ухвалила закон, що спрощує запуск оператора ГТС

15.11.2019, 09:17
Верховна Рада ухвалила закон, що спрощує запуск оператора ГТС - Фото
Фото: прес-служба Укртрансгазу

Верховна Рада 14 листопада прийняла за основу і в цілому законопроект №2249, який спрощує запуск нового оператора газотранспортної системи України (ОГТС).

Як наголошується в пояснювальній записці, документ вносить зміни до Закону України "Про державні закупівлі". Згідно зі змінами, до нового оператора ГТС переходять права та обов'язки за договорами АТ Укртрансгаз. Крім того, оператор ГТС отримує право укладати договори без процедур закупівель з Укртрансгазом.

У документі наголошується, що такий захід буде мати тимчасовий характер (протягом шести місяців із дня опублікування закону) і він необхідний для забезпечення безперервного надання послуг із транспортування газу.

  • До кінця року Україна зобов'язана завершити виділення функції транспортування газу в окрему компанію (анбандлінг). Для цього необхідно прийняти ряд змін у нормативно-правові акти, які забезпечать повну імплементацію вимог Третього енергопакету в регуляторну базу України.
  • 31 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про незалежного оператора ГТС. Цей законопроект посилить позиції України на майбутніх тристоронніх переговорах із Росією, вважає прем'єр-міністр Олексій Гончарук. У Росії заявляли, що, якщо Україна встигне це зробити до кінця року, Газпром підпише новий транзитний договір за європейськими правилами.
  • 18 вересня Кабмін затвердив нову модель поділу Нафтогазу і підпорядкував компанію Магістральні газопроводи України Міністерству фінансів. До цього ця компанія знаходилася під тимчасовим управлінням Нафтогазу.

Читайте російською: Верховная Рада приняла закон, упрощающий запуск оператора ГТС

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини