RU

Верховна Рада ухвалила закон про аудит автодоріг

17.10.2019, 13:50
Верховна Рада ухвалила закон про аудит автодоріг - Фото
Ремонт доріг (Фото: depositphotos.com)

Сьогодні, 17 жовтня, Верховна Рада ухвалила законопроект №1061, який запроваджує обов'язковий аудит безпеки автомобільних доріг загального користування.

Як відзначають в пояснювальній записці до документа, проведення аудиту безпеки автомобільних доріг є обов'язковим на міжнародних і національних автомобільних дорогах. Його мета - безпека дорожнього руху й інтеграція автодоріг України в міжнародну мережу доріг з високим рівнем безпеки і значне зниження рівня аварійності на дорогах загального користування.

У Законі встановлено, що фінансування аудиту безпеки автодоріг забезпечує замовник аудиту. Витрати на проведення аудиту на стадіях техніко-економічного обґрунтування та підготовки проекту або робочого проекту включаються до кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт, а на стадії після введення в експлуатацію - до витрат на утримання дороги.

"Через недоліки об'єктів дорожньої інфраструктури маємо значні людські та матеріальні втрати від ДТП. Аудит безпеки автомобільних доріг ... дозволить проектувати і будувати безпечні дороги і зменшити кількість соціальних і матеріальних втрат від ДТП. Ми прагнемо європейського рівня безпеки в Україні", - сказав міністр інфраструктури Владислав Криклій, передає прес-служба міністерства.

Зміни внесено до законів України "Про дорожній рух" та "Про автомобільні дороги".

Крім того, Закон імплементує положення Директиви 2008/96/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.11.2008 Про управління безпекою дорожньої інфраструктури щодо аудиту безпеки автомобільних доріг загального користування.

  • З 1 вересня в Україні вступили в силу нові будівельні норми (ДБН) з проектування доріг, які, як очікується, підвищать на них безпеку.
  • На початку жовтня міністр інфраструктури заявив про намір зробити проїзд українськими дорогами платним для іноземців.

Читайте російською: Верховная Рада приняла закон об аудите автодорог

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини