RU

Верховна Рада скасувала подвійне оподаткування єдиним соцвнеском

13.05.2020, 16:48
Верховна Рада скасувала подвійне оподаткування єдиним соцвнеском - Фото
Верховна Рада (Фото: ЕРА)

Сьогодні, 13 травня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2166 який спрямовано на скасування подвійного оподаткування єдиним соцвнеском (ЄСВ) для осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. За законопроект проголосував 321 народний депутат.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Як пише  Ліга:Закон, зокрема, внесено зміни до статті 4 і 7 Закону "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування":

- доповнено перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Вони зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соцстрахування;

- звільнені від сплати ЄСВ за себе особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік в якості фізичних осіб-підприємців (ФОП) і здійснення ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОП та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність;

- скасовано зобов'язання для ФОПів (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства платити мінімальний розмір ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто, за місяці без доходу (прибутку).

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

  • Сьогодні Рада прийняла також антикризовий законопроект №3329-д, який, зокрема, звільняє ФОПів від ЄСВ за себе до 31 травня, вводить мораторій на перевірки і незастосування штрафів і пені за порушення податкового законодавства та законодавства щодо ЄСВ до кінця карантину.
Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини